Oyunlar Teknoloji

2016 Oyunları: Bu yıla damga vuracak 13 oyun ve çıkış tarihleri!

2016 oyunları: 2016 da çıkacak olan yeni oyunlar ve 2016 oyunlarının çıkış tarihlerini bu makalemizde bulabilirsiniz. 2016 yılı müthiş oyun deneyimlerine sahne olacak. İşte 2016’da oyun tarihine adını kazıyacak 13 oyun!

1

2016 Oyunları: En Yeni 13 Oyun

1.Abzu

Hangi ay çıkacağı kesinleşmeyen oyunun  PlayStation 4 ve PC’de çıkması planlanıyor. Abzu’da silah yok, şiddet yok. Sadece yüzüyorsunuz. Abzu, denizaltındaki büyüleyici yaşamı muhteşem grafikleriyle bilgisayarınıza taşıyor.

2

2.Assassin’s Creed Chronicles

India- 12 Ocak’ta çıkmış olan oyunun PlayStation4, PlayStation Vita, Xbox One, ve PC platformlarında oynayabilirsiniz. Hindistan’ın ardından bir de Rusya oyunu çıkacak.

3

3.Below

Hangi ay çıkacağı kesinleşmeyen oyunun Xbox One, PC‘da çıkması planlanıyor. Below’da herhangi bir alıştırma bölümü, konuşma  metni veya size nereye gideceğinizi söyleyen işaretler olmayacak. Yolunuzu kendiniz çizeceksiniz…

4

4.Cuphead

Hangi ay çıkacağı kesinleşmeyen oyunun Xbox One, PC’da çıkması planlanıyor. 1930’lardaki Disney çizgi filmlerini hatırlatacak olan arcade oyununda bol bol koşuyoruz ve ateş ediyoruz. Hiç bitmeyecek adrenaline hazır mısınız?

5

5.Firewatch

9 Şubat 2016’da çıkmış olan oyunun PlayStation 4, PC, Mac OS, Linux platformlarında oynayabilirsiniz. Yalnız kurt Henry’nin maceralarını yaşayacağımız  FPS  tarzı oyunda, Wyoming’deki bir gizemi çözmemiz bekleniyor.

11

6.Doom 4

2016 sonbaharında çıkmış olan oyun hikayesi 90’lara dayanıyor. Bundan yıllar önce daha ev bilgisayarlarının çok lüks ve pahalı olduğu dönemlerde tanıştığımız Doom, serinin dördüncü oyunuyla hayranlarını sevindireceğe benziyor.90’larda çocukluğunu yaşamış oyun severler için her zaman farklı bir yerde olan Doom serisi, teknolojik gelişmelere ayak uydurmuş ve muhteşem grafiklerle karşımıza çıkacağa benziyor. Sabırsızlanıyoruz!

13

7.Mirror’s Edge Catalyst

Şubat 2016’da çıkmış olan serinin ikinci oyununda ana karakterimiz olan Faith’in geçmişine tanık oluyoruz. Artık tamamen açık dünya konseptinde karşımıza çıkacak bu oyunda, Faith yine hiç silah kullanmadan düşmanlarını alt edecek.

6

Battlefield 1 nasıl fark yaratacak?

8.Hitman

Hitman serisi yeniden Hitman adıyla aramıza girecek. 11 Mart 2016’da çıkmış olan oyunun konusu malum. PlayStation 4, Xbox One, PC platformlarında oynayabilirsiniz.

7

9.Quantum Break

5 Nisan 2016’da Xbox One platformu için çıkmış olan  FPS, bulmaca karışımı bir oyun. Jack Joyce’un kaderi size bağlı!

8

10.Batman

A Telltale Games Series. Kesin çıkış tarihi belli değil. Muhtemelen bütün platformlarda çıkması planlanıyor. İşin içinde Batman var ise daha fazla söze gerek yok sanırım…

9

11.Unravel

9 Şubat’ta aramıza katılmış  olan oyunu Unravel, PlayStation 4, Xbox One, PC platformlarında oynayabilirsiniz. 2,5 D bulmaca oyunu Unravel size Yarny’yle garip maceralara atılma fırsatı veriyor.

10

12.Tom Clancy’s The Division

8 Mart 2016’da çıkmış olan oyunu PlayStation 4, Xbox One, PC platformlarında oynayabilirsiniz. Bir Tom Clancy oyunu daha. Kıyamet sonrası New York’ta tüm oyunculara başarılar diliyoruz.

14

13.Uncharted 4

A Thief’s End:2016’nın sonlarında çıkması planlanan, Playstation’un en çok satan serilerinden olan Uncharted, söylentilere göre final oyunuyla bizlerle birlikte olacak. Özellikle E3 fuarından yayınlanan videoya bakarsak yine Hollywood filmlerine taş çıkartacak aksiyona hazır olun!

Siz 2016’da çıkacak olan oyunlardan hangisini bekliyorsunuz?

dijitalrehberim.com l Hüseyin İbrahim Demir

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz