Facebook Instagram İnternet Pinterest Sosyal Medya YouTube

2016’da Bilmeniz Gereken 12 Sosyal Medya Gerçeği | Sosyal Medya İstatistikleri – Öngörüleri

Sosyal medya istatistiklerini takip etmek gelecek stratejileriniz adına size büyük bir güç verebilir. Aşağıda sizler için en önemli gelişmeleri derledik.

social-media-stats-644x2502016’da Bilmeniz Gereken 12 Sosyal Medya Gerçekleri ve İstatistikleri

social-media-stats-and-facts-instagramİnternet kullanıcılarının %75i sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya artık Web trafiğinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

social-media-stats-and-facts-instagram-growthGenç kullanıcılar için Instagram, Facebook ve Twitter’a göre daha önemli. Genç olan jenerasyon Facebook ve Twitter’ın modasının geçmiş olduğunu düşünüyor.

social-media-stats-and-facts-mobileLinkedIn profesyoneller için en önemli sosyal ağ. LinkedIn’in değeri kariyer yolunuzda olduğunuz noktayla orantılı. Eğer yeni iş ilişkileri yaratmak istiyorsanız, LinkedIn olmanız gereken yer, 2002’den beri.

Çoğu sosyal ağ aynı erkek ve kadın arasında aynı oranlara sahip. Pinterest %42 kadın ve %13 erkek oranıyla bu durumun dışında kalıyor.

social-media-stats-and-facts-youtube18-49 yaş grubu için YouTube’un herhangi bir kablolu ağdan daha fazla erişimi var. Bu istatistik aslında ilk olarak 2013 yılında ortaya çıktı ama gerçek şu ki YouTube’un popülerliği o zamandan bu yana giderek büyüdü.

YouTube büyük ama Facebook daha büyük.. Herkes Google’ın dünyada en çok ziyaret edilen site olduğunu biliyor ve de siz YouTube’un bu sıralamada ikinci olduğunu düşünseniz kimse sizi suçlamaz. İstediği kadar popüler olsun hala Facebook ondan daha önde.

social-media-stats-and-facts-dating-sitesEn büyük online randevu sitesi aslında bir sosyal ağ: Badoo. OkCupid, Tinder, Adult FriendFinder, Ashley Madison — bunların hepsinin mütevazi Badoo’dan daha büyük bir genel profili var ama Badoo uzun vadede en büyük üye kitlesine sahip.

Reddit büyük topluluklar için en iyi sosyal ağ. 10. Yıl dönümünde Reddit’in 36milyondan fazla kullanıcı hesabı var.

social-media-stats-and-facts-echo-chamberSosyal medya daha aşırı olan bakış açılarını geliştirmeye teşvik ediyor. Sosyal medyanın güzelliği de uçtaki kullanıcı üzerinde büyük bir kontrol sağlaması.

Ergenlerin gizlilik ve güvenlik konuları hakkında bilinçlendirilmesi gerekli. Genel olarak insanlar kendi kişisel gizlilik ve güvenlikleri hakkında çok iyi değillerdir, ergenler hiç değildir.

Tek bir yanlış sosyal medya postu hayatınızı mahvedebilir. Bu ister çok uçta bir tweet olsun isterse zayıf bir mizahla yazılmış bir şaka; bir hata hayatınızı beklenemedik bir yöne doğru sürükleyebilir.

İntikam pornosu ve kazara olan sızmalar büyüyen tehdit. Eğer sosyal medyayı cinsel anlamda kullanacaksanız unutmayın: İnternet hiçbir zaman unutmaz.

Kaynakça: http://www.makeuseof.com/tag/12-social-media-facts-statistics-know-2016/

Image Credits: Instagram Mobile:http://www.shutterstock.com/pic-273074072/ by 10 FACE via Shutterstock, Social Media Apps: http://www.shutterstock.com/pic-174838673/ by Quka via Shutterstock, YouTube Mobile: http://www.shutterstock.com/pic-250053100/ by GongTo via Shutterstock, Social Circles: http://www.shutterstock.com/pic-101636287/ by Mert Toker via Shutterstock

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz