Blog Dijital Medya Sosyal Medya

Blog açmak isteyenlere öneriler: İşte Bir Blog Açmanız İçin 10 Neden (Blog açmak para kazandırır mı?)

mm

Ücretli veya ücretsiz blog açmak size ne kazandırır? Blog açmak para kazandırır mı? İşte bu yazıda tüm bu sorularınıza cevap ve blog açmak isteyenlere öneriler bulabileceksiniz… O yüzden blog açmak isteyenler buraya alalım… Blog açmak istiyorum diyorsanız makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Bloglar, kendinizi hızlı ve etkili bir şekilde ifade etmenin en popüler ve güncel yoludur. Siz de bu sosyal platformu kullanarak pek çok şey başarabilir, maddi manevi gelişim sağlayabilirsiniz. Blog açmanız için 10 önemli neden şunlardır:

blog açmak

Güven kazanırsınız.

Blog, utangaç insanların sahnesidir. Burada yazılarınız beğenilip, takip edilebilir, ve sizde ilgi çekerek yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Blog bir çeşit günlüktür.

Günlük tutmanın modası geçeli çok oldu. Ancak blog, günlük yazılarının toplandığı çağımıza uygun, bir platformdur.

Blog harika bir yazı deneyimi sağlar.

Freelance yazı işine girmek istiyorsanız, blog tutmak düzenli yazdığınızı ve yazılarınızın güncel olduğunu göstermek için ideal bir platformdur. Siz de tarihi geçmiş makaleleri örnek olarak sunmak yerine, blogunuzun bir linkini gönderebilirsiniz.

Finansal gelir oluşturma potansiyeli

Blog tutmak günümüzde git gide popülerleşen bir uygulamadır ve blog için de özel bir uzmanlık alanı oluşmaktadır. Siz de bu özel uzmanlığı finansal gelire dönüştürmek istiyorsanız, yazılarınızda reklamlara yer verebilir ya da ürünler için inceleme yazıyorsanız sponsorluk kabul edebilirsiniz.

Blog topluluğu harikadır.

Blog yazarları, diğer herkesin blog yazmaya, yorum yapmaya ve takip etmeye katılmasını, bu güzel platforma dahil olmasını isterler. Siz de ‘Bloglovin’ gibi sitelerde gönderileriniz ve yazılarınız için ilham bulabilirsiniz.

Kendini geliştirme imkanı verir.

Blogunuzdaki yazılarınızda geriye bakarak değerlendirmeler yapabilir, güncel yazılarınızı nasıl daha iyi yazabileceğiniz hakkında fikir üretebilirsiniz.

Teknolojik becerilerinizi geliştirmenizi sağlar.

Blog kullanırken, temel teknolojik becerileri edinmemek neredeyse imkansızdır. Blog oluşturduğunuz ilk bir kaç haftada SEO uyumlu yazı yazma, resim düzenleme ve sosyal medya gibi temel becerileri edinirsiniz.

İnsanlara yaratıcı bir çıkış sağlar.

Günlük hayatın sıkıcılığından kaçmak için bloglar müthiş platformlardır. Burada hem keyifli vakit geçirebilir, hem de konu ve alan limiti olmaksızın dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

Blog, iş pazarlama için en güncel yoldur.

Günümüzüde bloglar ile çalışmayan şirket kalmamıştır herhalde. Siz de işiniz ve ürünleriniz hakkında blog yazıları yazabilir, böylelikle işinizi en güncel ve popüler platform olan bloglarda tanıtabilirsiniz.

Ve son olarak, bir çok fırsat yaratır.

Blog oluşturmak, arkadaş edinmek, finansal destek sağlamak, ya da kendini geliştirmek gibi pek çok önemli fırsat sunar.

Etiketler: blogger, ücretsiz blog açmak, blog açmak para kazandırır mı, blog açmak isteyenlere öneriler, blog açmak ekşi, blog açmak isteyenler buraya, blog açmak istiyorum, blog açmak türkçe

Featured photo credit: http://picjumbo.com/ via picjumbo.com

Yazar hakkında

mm

Derya Kozan

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz