Blog Blogcu Blogger Dijital Medya Dijital Pazarlama Google İnternet Programlar Uygulamalar Yeni Medya

Blog Trafiğini Artırmak ve İlk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 7 Ücretsiz Araç

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 7 Ücretsiz Online Araç

Mükemmel bloğu yaratmanıza yardımcı olacak birkaç araç var. İyi bir bloğu bir canavara değiştirebilecek olanlarından bazıları mükemmel içerik, iyi bir web host servisi, iyi yapılanmış olan blog yayınları, harika içerik ulaşımı ve de güzel ayarlanmış olan blog yorum sistemleridir.

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online Araç

Site trafiği arttırma araçları

İşte bu amaçlara etkin bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayacak 8 ücretsiz online Blogging aracı!

  1. AWeber Communications

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçBu başarılı bir online pazarlama kampanyası yönetmek için tasarlanmış olan bir araçtır. AWeber kullanıcılarının otomatik olarak yeni kullanıcılara hoş geldin mailleri veya yeni bir şey hakkında kitleyi bilgilendirmek için kullanmanıza izin veren oto-cevap uygulamasıdır.

  1. Evernote

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçEvernote içerik ve yeni düşünceleri kaybetmemek için harika bir araç. Bu araç özellikle fikirleri hızlıca toplamak ve de elde tutmak içindir. Evernote ile fotoğrafları, notları, web sayfalarını ve daha birçok şeyi basitçe kaydedebilirsiniz.

  1. Hootsuite

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçBu sosyal medya yönetimi için kullanılan bir araçtır. Hootsuite’in en öne çıkan yanı da bir yerden üç büyük sosyal ağı (Twitter, Facebook, LinkedIn) yönetmeye izin vermesidir.

  1. Scoop.it

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçScoop.it içerik bulabilmek amacıyla özel olarak tasarlanmış olan bir arama motorudur ve hatasız bir şekilde çalışıyor. Ücretsiz olmasına rağmen birçok blog yazarının bu arama motorunu bilmemesi garip. Kullanması çok kolay ve yapmanız gereken sadece arama yapmak ve sonuçların çıkmasını beklemek.

  1. Dragon Dictation

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçHiç sizin de aklınıza harika bir fikir geldiği ama bilgisayarınızın elinizin altında olmadığı ve de fikrinizin notunu alamadığınız oldu mu? Kişisel olarak u bana çok oldu, bu yüzden Dragon Dictation’ı kullanmaya başladım. Sadece konuşmanızı kaydetmekle kalmayan aynı zamanda onu yazıya da döken, harika bir uygulama!

  1. Trello

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçTrello ile sayfanızdaki yazarlar için takvim oluşturabilir ve de iyi bir şey yazmakta zorlandıklarında yazarlar arasında kolayca değişim yapabilirsiniz.

  1. Google Analytics

Bloğunuza ilk Milyon Ziyaretçiyi Çekmek için 8 Ücretsiz Online AraçGoogle Analystics Google’ın ücretsiz aracıdır ve sizin sitenize gelen trafiğin nereden geldiğini, hangi kullanıcıların sizin bloğunuzu tıkladığını ve de ortalama olarak kullanıcıların sitenizde ne kadar vakit geçirdiğini gösterme de yardımcı olabilir.

Size garanti ederim ki bu araçları kullanırsanız bloğunuzda yapmak istediğiniz hemen hemen her şeyi başarabilirsiniz.

Kaynakça: http://www.lifehack.org/325072/8-free-online-tools-bring-the-first-million-visitors-your-blog

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz