Dijital Medya Facebook Instagram LinkedIn Online Gazetecilik Pinterest Sosyal Medya Teknoloji

Bloglarınızı Çok Daha İyi Yapacak 7 Basit Araç

mm

Günümüzde blog yazıları ile öne çıkabilmek, çok sayıdaki kullanıcıların arasında oldukça zordur. Bu nedenle blog yazıları görsellerle, grafiklerle olabildiğince zenginleştirilmelidir. Neyse ki piyasada bu amaç ile üretilmiş bir çok araç ve uygulama mevcuttur. Siz de bu uygulama ve araçları kullanarak, blog yazılarınızı çok daha iyi seviyelere çıkarabilirsiniz.

Bloglarınızı Çok Daha İyi Yapacak 7 Basit Araç

Picktochart

Piktochart infografik programı hazır infografik sitesi

Picktochart ile, infografiklerinizi çok daha kolay ve güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Bu aracı infografikler dışında, sunumlarınız, raporlarınız ve afişleriniz için de kullanabilirsiniz.

Haiku Deck

Haiku Deck, tıpkı Slide Share gibi, şablonları ve resimleri kullanarak güzel görünen arka plan döşemeleri oluşturmanızı sağlar. Blogunuza bir arka plan döşemesi koymak, okuyucularınız için hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Photopin

Bu aracı, bloglarınıza görsel ekleyeceğiniz zaman kullanabilirsiniz. Photopin blogcular için kullanılabilir bir çok fotoğrafın bulunduğu eşsiz bir kaynaktır.

Canva

Blog yazılarınızın sonuna, özet ya da notlar gibi ücretsiz PDFler bırakmak blogunuz için oldukça faydalı olacaktır. Canva da, bu işlemleri yapabileceğiniz kolay kullanılan ve profesyonel sonuçlar çıkaran bir araçtır.

Word2CleanHTML

Çoğu kişi blog yazılarını Microsoft Word’de ya da Google Drive’da yazıyor. Ancak yazıları buradan bloga transfer ederken sorunlar yaşanabiliyor. Word2CleanHTML ise bu gibi durumlarda yazınızı alır ve HTML uyumlu hale getirir.

Google Scholar

Blog yazılarınızda bilimsel araştırmaların linkini vermeniz yazınızın güvenilirliği ve hakimiyeti açısından oldukça önemlidir. Google Scholar da bu tip akademik yazı ve çalışmaların bulunduğu oldukça geniş kapsamlı bir kaynaktır.

Hemingway App

Bu uygulama, blog yazılarınızın dilini sadeleştirmeye yarayan bir araçtır. Yazınızı uygulamaya kopyalayıp yapıştırırsanız, yazı analiz edilecek ve sonucu çıkarılacaktır.

Featured photo credit: Mans Hands Typing On Laptop With Smartphone, Book And Coffee/ Ed Gregory via stokpic.com

Yazar hakkında

mm

Derya Kozan

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz