İnternet

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous bankacılık sektörüne savaş açtı!

OpIcarus adlı yeni bir siber saldırı operasyonu başlatan Anonymous, bankaları hedef almaya devam ediyor. Grup, çeşitli ülkelerde 8 bankaya daha saldırı düzenledi.

Anonymous saldırı

Bildiğiniz gibi ünlü hacker grubu Anonymous, birkaç gün önce bir video yayınlayarak dünya bankacılık sektörüne karşı savaş açtı. OpIcarus adını verdiği yeni bir hack operasyonu başlatan grup, dünyanın en büyük bankalarını hedef aldı. İlk olarak Yunanistan’ın en büyük bankalarından birine siber saldırı başlatan Anonymous, geride bıraktığımız birkaç günde 8 bankayı daha vurdu.

Anonymous

Hollanda, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Maldivler, Panama ve Kenya’da bulunan 8 büyük banka, hacker grubunun DDoS saldırılarına maruz kaldı. Ayrıca Yunanistan saldırısının hemen ardından Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki bankalar da hacker grubunun saldırılarına hedef oldu. Sonuçta Anonymous bir hafta gibi kısa bir sürede hedefine koyduğu 160 bankanın 10’una saldırı düzenlemiş oldu. Bu siber saldırılar sonrasında bu bankaların internet bankaları, geçici de olsa ulaşıma kapandı. Hacker grubunun saldırılarının önümüzdeki günlerde artarak devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: www.cnnturk.com

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz