Sosyal Medya Twitter

Etkinizi Engelleyen 7 Twitter Yanlışı!

Twitter’ın girişimciler için temel bir araç olduğunu söylemek yetersiz bile kalır. Twitter isminizi duyurmak ve size yardımcı olabilecek anahtar insanları ve potansiyel iş arkadaşlarının dikkatini çekmek için ciddi derecede önem taşıyan bir platform. Twitter’ın etkili kullanımı bir sanattır. Bazı Twitter kullanıcılarının binlerce takipçisi varken; bazıları yıllardır yazıyor olmasına rağmen çok az takipçisi vardır. Basit bir yaklaşım değişikliği işinizi geliştirecek ve kapasitesine sahip olduğunuz etkiyi yaratmanıza yardımcı olabilecek fan temelini yaratabilir.

Etkinizi Engelleyen 7 Twitter Yanlışı!

  1. Yeterli tweet atmıyorsunuz.

Eğer Twitter takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, o zaman tweet atmalısınız. Eğer ayda yılda bir tweet atarsanız takipçilerinizin ilgisini çok çabuk kaybedersiniz. Düzenli bir şekilde tweet atmak, bir de Hootsuite gibi bir sosyal yöneticinin yardımıyla sizin için harika olacaktır.

  1. Çok fazla tweet atıyorsunuz.

Yeterli tweet atmamanın başka bir yüzü vardır: çok tweet atmak. Neredeyse hepimiz çok sıklıkla tweet atan çılgın bir Twitter kullanıcısını takip etmeyi bırakmışızdır. Bunun sebebi kullanıcının kendi Twitter’ını saçma kullanması veya Twitter’ı agresif satış platformu olarak görmesidir ki, Twitter öyle bir yer değil. Twitter varlığınızın sizin profesyonel kimliğinizin bir parçası olduğunu unutmayın ve müşterilerinizin sizi nasıl algılamasını istediğinizi düşünün. Tweetlerinizi kimsenin umursamadığı şeyleri eleyerek profesyonel ve ilgi çekici tutun.

  1. Daha kimseyi tanımadan istekte bulunuyorsunuz.

UYARI: Birisine DM aracılığıyla tweetlerini retweet yapmasını veya kendisini favoriye almasını istemek anında o kişinin size karşı olan saygısını kaybettirir O kişi neden sizin sayfanızı beğensin, sizi retweet etsin, bloğunuzu okusun, kampanyanıza katkıda bulunsun ki? Öncelikle ilişki kurmaya özenmelisiniz, daha sonra da söylemeye değerli bir şeyiniz olduğunda direkt mesaj atın; aksi takdirde yeni takipçilerinizi sizi direkt olarak gözden çıkarırlar.

  1. Takip ediyorsunuz ama takipte kalmıyorsunuz.

Eğer insanların sizi takip etmesini istiyorsanız, siz de onları takip etmelisiniz. Gidin ve de etkileyici insanları takip edin ama kendinizi takip etmenin sizi fark etmeleri için yeterli olduğuna inandırmayın. Etkileyici Twitter kullanıcılarının binlerce takipçisi var ve sizin göze çarpmanız lazım. Onlarla iletişime geçin. Onların postlarını tweetleryin, favorileyin, tweetlerine cevap verin; ama işin ucunu da çok kaçırmayın. Her şeyi saygı çerçevesinde profesyonel kimliğinizle birlikte ölçülü bir şekilde yapın.

Etkinizi Engelleyen 7 Twitter Yanlışı!

  1. Profiliniz üzerinde düşünmediniz.

Twitter kişiliğinizin önemli bir bölümünü postlarınız oluştursa da profil tanımınızı ve resminizi ihmal etmeyin! İnsanların profilinizi bulduklarında baktıkları ilk şey profil fotoğrafınız ve orada yazan tanımdır! Profilinize bir kartvizit muamelesi yapın ve onu bilgilendirici tutun.

 

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz