Facebook Sosyal Haberler Sosyal Medya

Facebook istatistiklere nerden bakılır? Gönderi erişimi ne demek?

Facebook kullanırken en çok işinize yarayacak ve size rehberlik edecek kısım Facebook istatistikleridir. Facebook sayfa istatistikleri sayesinde neleri iyi yaptığınızı ve neleri kötü yaptığınızı çok iyi öğrenebilirsiniz. Peki Facebook istatistiklere nerden bakılır ve gönderi erişimi ne demektir? İşte tüm detayları burada sizinle paylaşacağız.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Yapılır?

Facebook istatistiklere nerden bakılır?

facebook istatistikleri nerden görebilirim

Facebook sayanıza geldiğinizde üst barda ‘İstatistikler’ butonunu göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda yukardaki ekranla karşılaşacaksınız.

Bu ilk karşınıza çıkan ekranda genel ortalamaları görebilirsiniz ve sayfanızın ne durumda olduğunu görürsünüz. Ancak daha detaylı bakmak ve kendinize bir sonuç çıkarmak istiyorsanız her birini tek tek incelemeniz gerekir.

Facebook Sayfa Beğenme İstatistikleri

facebook istatistikleri beğenme istatistikleri

Sol sütundan ‘Beğenmeler’ sekmesine tıklayarak sayfanızdaki beğenme etkileşimlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Hangi günler beğeni artmış hangi günler düşmüş. Bu istatistikleri incelemeniz sizin büyük işinize yarayacak.

Facebook Gönderi Nedir? Erişim İstatistikleri?

facebook gönderi erişimi nedir istatistikleri

Facebook gönderi erişimi bir gönderinin kaç kişiye ulaştığını anlatır. Etkileşim ise kaç kişinin o gönderiye tepki verdiğini gösterir. Yorum, beğeni, paylaşma ve tıklama gönderi etkileşimi sayılır. Ancak bunlardan bağımsız olarak kaç kişinin önünden geçtiği gönderi erişimini verir.

ÖNEMLİ

Tarihe tıkladığınızda da karşınıza o gün içerisinde hangi içeriklerin daha çok etkileşim ve erişim aldığını gösterir. Bu sizin elinizdeki en büyük güç olacaktır.

Etiketler: facebook profil istatistikleri, facebook istatistiklere nerden bakılır, facebook istatistikleri 2015, gönderi erişimi ne demek, facebook gönderi erişimi ne demek, facebook gönderi erişimi nedir, facebook gönderi erişimi artırma, facebookta gönderi erişimi, sayfa gönderi erişimi, facebook sayfa gönderi erişimi azaldı, facebook erişimi yok

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz