Facebook Sosyal Haberler Sosyal Medya

Facebook Sayfa Etkileşimi Nasıl Çalışır? Facebook Erişim Artırma Yolları

Facebook’un sayfa gönderilerinde erişim sayısı nasıl artıyor? Bu algoritma nasıl çalışıyor? Hepimizin merak ettiği konu bu. Bazen hiç ummadığınız paylaşımlarınız uçarken, çok etkileşim beklediğiniz paylaşımlar hiç erişim almayabiliyor. Peki Facebook sayfa etkileşim ve erişim algoritması nasıl çalışıyor?

Facebook etkileşim istatistikleri

1- Yorum, Beğeni ve paylaşım gibi etikleşimler erişimi de artırıyor

Bir gönderinize gelen yorum ve paylaşımlar o içeriğinizin daha fazla erişim almasını sağlıyor.

2- Video içerikler daha fazla tepki alıyor

Son raporlarda Facebook video gösteriminde YouTube’u geride bıraktı. Facebook bu alanda otoritesini daha da güçlendirmek için video içeriğe sürekli yatırım yapıyor. Kullanıcılar da artık videolara daha çok tepki veriyorlar. Özellikle 1 dakikadan kısa mesaj verici videolar daha çok paylaşılıyor.

3- Görsel içerikler paylaşımı artırıyor

Görsel olarak güzel işlenmiş içerikler de etkileşimi artırabiliyor. Ufak bir iki dokunuş fark oluşturabilir.

4- Mesaj veren içerikler beğeniliyor 

Sosyal medyada insanlar genelde bildiklerini doğrulayan şeyleri gördüklerinde daha çok tepki veriyorlar. İçeriklerinizde sosyal mesaj olduğunda daha çok etkileşim alabiliyor.

Amaç marka bilinirliği mi tık mı? 

Eğer amacınız marka bilinirliği ise çok fazla kişinin görmesini önemseyebilirsiniz ama amacınız hit ise o zaman içeriklerinizi ona göre planlamalısınız.

Facebook İstatistikleri Nasıl Kullanabilirim?

Aslında benim bu zamana kadar anlattıklarımın hepsi boşa çıkabilir. Önemli olan sizin mesajınızın nasıl tepki aldığıdır. Bunu da en önemli siz ölçebilirsiniz.

Yapmanız gereken sayfanızın istatistik bölümüne gidip gönderiler kısmından hangi gönderilerinizin daha çok paylaşım aldığını veya yorum aldığını veya hit aldığını rahatlıkla görebilir ve ona göre stratejinizi değiştirebilirsiniz.

facebook gönderi etkileşimi

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz