Facebook

Facebook’tan şaşırtan uygulama!

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook, aktif hale getirdiği yeni özelliği ile birlikte haber konusu oldu…

Sosyal medya mecraları arasındaki en popüler seçeneklerden biri olan Facebook, bilindiği üzere milyarlarca kullanıcıyı bünyesinde taşımakta. Bununla yetinmeyen platform, her geçen gün daha fazla kişiyi sistem içerisine dahil etmekte. Durum böyle olunca da site ile ilgili gelişmeler gündem konusu olmakta. Nitekim yeni bir özelliği aktif hale getiren yönetim, platformun bir kez daha gündeme gelmesine yol açtı. Bundan böyle 360 derece açısı ile çekilen fotoğrafları profilinize yükleyebilirsiniz.

Facebook

Facebook silikon vadisi 360 Fotoğraf desteği geldi!

Açıklanan bilgilere göre bundan böyle ana sayfa akışında 360 derece ile çekilen fotoğraflar görüntülenebilecek. Elbette sadece bununla sınırlı kalmayan yönetim, aynı zamanda her kullanıcının kendi 360 derecelik fotoğraflarını sisteme yüklemelerine izin veriyor. Bunun için yüklemek istediğiniz içeriğe tıklamanız ya da sürükle bırak yöntemini kullanmanız yeterli. Gerisi sosyal medyaya kalıyor.

facebook 360

Tüm kullanıcılar için aktif!

Açıklanan bilgilere göre bahsi geçen 360 derecelik fotoğraf desteği, bugünden itibaren tüm kullanıcılar için geçerli. İlk olarak geçtiğimiz yılın eylül ayında aktif hale gelen bu özellik, sınırlı sayıdaki kullanıcı tarafından kullanılabilmekteydi. Ancak gelen bilgiler, bundan böyle her bölgede yaşayan kişilerin 360 derecelik fotoğraf özelliğinden faydalanabileceğini doğruluyor.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz