Dijital Medya Facebook Haberler

Facebook’un geleceği: İşte 10 yılda yapmayı planladıkları

Dün gerçekleşen F8 konferansında Facebook gelecek 10 yıl için planladığı yol haritasını paylaştı.

Facebook'un geleceği: İşte 10 yılda yapmayı planladıkları

Facebook’un geleceği: İşte 10 yılda yapmayı planladıkları

Tek görselde Facebook’un 10 yıllık yol haritası: lazerler, botlar ve sanal gerçeklik

Yol haritası üç ana bölüme ayrılmış durumda: gelecek 3 yılda Facebook’u geliştirmek, gelecek 5 yıl içinde Instagram’ı, WhatsApp’ı, Messenger’ı ve diğer ürünleri  güçlendirmek ve de 10 yıl içinde sanal gerçeklik, AI ve dünya çapında bağlantıyı geliştirmek.

fb-products

SosyalMedya.Co’nun habirene göre her ne kadar tıpkı Microsoft gibi Facebook da etkinlikte gelecek yıllarda botların önemini vurgulasa da, kendi sanal asistanlarını yaratmaları konusunda işletmeler için Messenger Platform API’yi duyurdu.

İlginç bir şekilde, şirket, şimdilik Oculus projesi nedeniyle sanal gerçekliğe odaklanmış olsa da arttırılmış gerçeklik için planları olduğundan da bahsetti. Şirket, gelecekteki headsetlerin normal bir gözlük boyutunda olacağını ve sanal gerçekliğin yanı sıra arttırılmış gerçekliği de kullanıcıya sunacağını ifade etti.

 

Şirket ayrıca “dünyayı bağlamak”konusundaki çabalarını,”Free Basics” programı için bir simulatör piyasaya sürerek güçlendirdi. Zuckerberg ayrıca lazer kullanarak zayıf bağlantısı olan yerlere bağlantı götüren şirketin drone uçağını da tanıttı.

Yine de yol haritası hali hazırda şirketin üzerinde çalıştığını bildiğimiz şeylerden oluşuyor gibi görünüyor.

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz