Foursquare Swarm

Swarm ve Foursquare nedir, nasıl kullanılır? – Swarm Hesap Silme ve Foursquare Hesap Dondurma

Foursquare reklam modellerine fazla uygun değildi. Ancak Swarm sayesinde büyük bir database oluştu. Örneğin bir avm’de check in yaptığınızda orada bulunan veya o çevreye yakın işletmeler reklam verebiliyor.

Sizin bilgileriniz sayesinde bu çevrede olabileceğinizi ya da oraya tekrar gidebileceğinizi düşünerek Retargeting yapabiliyor. Siz oraya bir aydır gitmeseniz de hatırlatma yapabilir.

Siz Swarm’da reklam yapmak istiyorsanız Publik’i arıyorsunuz ve ne istediğinizi belirtiyorsunuz. Hedeflemede çok çeşitli gruplar var.

Swarm ve Foursquare nedir, nasıl kullanılır

Swarm nedir? Swarm ne demek?

Swarm aslında temelde belli mekanlarda arkadaşlarınızla buluşmanıza yardımcı olacak bir şekilde kuruldu. Favori yerlerinizi işaretleyebiliyorsunuz, çevrenizdeki yakın arkadaşlarınızı görebiliyorsunuz. Ya da hangi arkadaşlarınızın yakın zamanda buraya geldiğini inceleyebiliyorsunuz.

Kısaca çevrenizde kimlerin olduğunu anlayabiliyorsunuz. Veya eğer yer paylaşımına izin vermişse arkadaşınızın üstüne tıklayarak şu an hangi bölgede olduğunu keşfedebilirsiniz.

Veya bazı arkadaşlarınızın belli bir mekan olmasa da en son hangi çevrede görüldüğünü bulabiliyorsunuz. Check in yapmasanız da bu özelliğe izin verilmişse otomatik olarak bulunduğunuz bölgeyi paylaşıyor.

Swarm ne sıklıkta kullanılıyor? Ne kadar yaygın?

Swarm çok kullanılmıyor gibi görünse de aslında son dönemde aramalarda büyük bir yükseliş var. Google üzerinde yapılan aramalar uygulamaya olan ilgiyi gösteriyor.

swarm foursquare arama oranları

Grafik Kaynak: DijitalRehberim.Com

Swarm hesap silme nasıl yapılır? Swarm hesap dondurma yapma: 

Hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızda hebabınıza giriş yapın ve foursquare.com/settings sayfasına girin.
  2. Sağ sütundan “Privacy Settings” – Gizlilik ayarlarına tıklayın.
  3. Sayfanın en altına inin ve ‘Hesabı silin’ linkine tıklayın.
  4. Ve yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada onaylarsanız hesabınız silinir.

Not: Eğer hesabınızı silerseniz sistemden kalkacaktır. Bu şu anlama geliyor hem Foursquare hem de Swarm’dan kalkıyor. Şunu aklınızda bulundurun, uygulamayı silmek hesabınızı silmez. Ayrıca silinen bir hesabı geri getirmenin yolu yoktur.

Foursquare Türkiye Reklam Satış Temsilciliği: Publik.com.tr

Foursquare’in Türkiye’deki exclusive reklam satış temsilci. Türkiye’deki reklamverenleri Foursquare reklam modelleri hakkında bilgilendiriyor, marka ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde kullanmalarında destek oluyor.

Foursquare’in kendi anlatımıyla: 

Foursquare, anlamlı müşteri deneyimleri ve iş çözümleri oluşturmak için konum bilgilerini kullanan bir teknoloji şirketidir. İki mobil uygulamamız bulunmaktadır: Foursquare ve Swarm, bir işletme paketi ve reklam araçları.

Tüketiciler için dünyanın şaşırtıcı deneyimlerle dolu olduğuna inanıyoruz. Bunlara yönlendirilmene yardımcı olmak için iki uygulama yarattık: Foursquare ve Swarm.

Foursquare uygulaması, güvendiğiniz bir topluluğun tavsiyeleri ile yeni mekanlar keşfetmenize yardımcı olur. Dünyanın herhangi bir yerinde daha iyi bir deneyim bulun.

Foursquare, 2009 yılında arkadaşlar ile check-in yapma ve gerçek zamanlı konum paylaşmayı tanıttı. Beş yıl sonra, check-in’e kendi uygulamasını vermeye karar verdik. Swarm, dünyayı bir oyuna çevirir: coinler kazanın, etiketler toplayın ve tanıdığınız kişilerle rekabet edin.

Foursquare, markalar için gerçek dünyada sundukları şeyleri seven kitlelerle bağlantıya geçmeleri için reklam yöntemleri sağlamaktadır. Pinpoint, reklam analitiklerini, hedef ve ölçümü optimize eder; kesinlik ve kalite sağlamak için birinci taraf konum verilerine sahip tek program platformudur.

Foursquare, akıllı içeriğe sahip ve konum uygulamaları oluşturmak için geliştiriciler ve firmalara teknoloji sunmakta ve Apple, Twitter, Pinterest, Yahoo!, Microsoft ve diğerleri de dahil olmak üzere neredeyse 100,000 geliştirici Foursquare’e güvenmektedir. Foursquare, firmalar ve araştırmacılar için dünyanın en büyük global yaya trafik verileri dinamik paneli ile iş kararlarında bilgilendirmede bulunan Place Insights ürünümüzü sunmaktadır.

Union Square Ventures, Morgan Stanley, Andreessen Horowitz, Spark Capital, DFJ Growth, O’Reilly AlphaTech Ventures, SMALLCAP World Fund, Silver Lake Waterman, Microsoft ve birkaç melek yatırımcının sermayeleriyle finanse edilmekten gurur duyuyoruz.

Sayılarla:

Topluluk: Her ay 50 milyondan fazla kişi masaüstü, mobil web ve mobil uygulamalarda Foursquare ve Swarm kullanıyor. Kullanıcılar, dünya çapında 8 milyardan fazla kez check-in yaptı.

Platform: 65 milyondan fazla mekan, dünya genelinde haritalamaları şekillendiriyor.

Çalışanlar: New York ana merkezinde, San Francisco’da bir ofiste, Londra ve Chicago’da bulunan takımlarda 180’den fazla kişi.

Foursquare ve Swarm: Kendi anlatımıyla reklamcılık

Foursquare zevklerinizi öğrenir ve sizi seveceğiniz yerlere yönlendirir.

Swarm yakınınızdaki kişilerle iletişime geçip buluşabileceğiniz en kolay yol.

Demografk Verilerle Foursquare+Swarm

– Kullanıcılarımızın %76’sı 18-34 yaş aralığında

– %60 Erkek, %40 Kadın

– Yoğun olarak kullanıldığı iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya, Gaziantep, Antalya, Mersin, Kayseri

– İstanbul, İzmir, Ankara kullanımın %70’ini kapsıyor.

Türkiye’de Sayılarla Foursquare+Swarm

Aylık 7.5 Milyon Kullanıcı

Toplam 657 Milyon Check-In

Aylık 76 Milyon Check-In

2.5 Milyon Günlük Check-In

Hedefeme

Pazarlama Amaçlarınıza Odaklanmış Hedef Kitle Kırılımları

Lüks Yaşamayı Sevenler

Teknoloji Tutkunları

Gece Hayatını Sevenler

Sağlıklı Yaşayanlar

Evde Vakit Geçirmeyi Sevenler

Spor Tutkunları Sanat ve Müzik Hayranları Sinema Sevenler Alışveriş Tutkunları Dışarıda Vakit Geçirmeyi Sevenler

Öğrenciler Profesyoneller Sık Gezenler Ebeveynler

Kahve Tutkunları Hızlı Yemek Yiyenler Dışarıda Yemeyi Sevenler Şık Restoranlara Gidenler

Ek bilgiler:

Yemeksepeti yemek.com’u kurdu 2014’te. Onedio Yemek de bu konuda son zamanda atak yapmaya başladı.

Buna rakip olarak gösterebileceğimiz Zomato uygulamasını da daha sonraki bir yazıda inceleyeceğiz. Zomato’da restoranların menülerine kadar görebilme imkanı sağlıyor.

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

Yorum Yaz