Telefon

Gerçek müzikseverler için 5 akıllı telefon modeli!

Bazı akıllı telefon modelleri rakiplerinden farklı olabilmek için akıllı telefonun farklı noktalarına ağırlık verebiliyorlar. Örneğin bazı telefonların kamera kalitesi, bazılarının pil ömrü vb. diğerlerine göre daha iyidir. Bu makalemizde ise müzik ve ses kalitesine odaklanmış 5 akıllı telefon modelini inceleyeceğiz.

1. Marshall London

Marshall London

Gitar amfileri ile bir dünya markası olan Marshall, geçtiğimiz dönemlerde London adını taşıyan yeni akıllı telefonunu duyurdu. Telefon markanın geleneğini bozmadı ve müzik konusunda önemli özelliklere sahip. Yüksek kaliteli ses desteği sunan telefon DAC desteği de sunuyor. Üstelik bu noktada sadece yazılım değil, donanım tarafında da başarılı bir cihaz. İki adet 3.5 mm yüksek kaliteli ses çıkışıyla adeta rakipsiz bir cihaz.

2.HTC 10

HTC 10

HTC, Beats’i Apple’a sattıktan sonra müzik konusundaki çalışmalarına devam etti. Fİrmanın yeni amiral gemisi yüksek frekanslı DAC desteği ile dikkat çekiyor. Ayrıca iki adet woofeer ve tweeter’a sahip olan cihaz yazılım tarafında da yüksek kaliteli sese destek veriyor.

3.LG G5

LG G5

Son zamanların popüler modüler telefonu LG G5, kutusundan çıktığı haliyle müzik konusunda pek iddialı bir telefon olmuyor. Ancak modüler olmanın avantajını kullanarak gerçek bir canavara dönüşebiliyor. “LG G5 Oyun Arkadaşları” olarak adlandırılan aksesuarlardan biri olan Hi-Fi Plus, cihaza önemli ses özellikleri kazandırıyor. 32-bit DAC desteği ile telefon rakiplerini tek bir aksesuar ile geride bırakıyor.

4.Apple iPhone 6S

İPHONE 6S

Apple iPhone 6s’in dezavantajı DAC desteği sunmaması. Ancak harici DAC adaptörü ile bu eksik giderilebiliyor. DAC konusundaki dezavantajı saymazsak, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ciddi bir ses kalitesine sahip. Sadece yüksek ses kalitesiyle bile iPhone 6s bu listeye girmeye hak kazanıyor.

5.LG V10

LG V10

Listemizin son sırasında geçtiğimiz yıl duyurulan phablet modeli LG V10 bulunuyor. Ülkemizde de satışa çıkan LG V10 modeli, yine son derece güçlü bir ses çıkışına ve 32-bit DAC desteğine sahip. Yazılım tarafında da LG’nin kendi müzik uygulaması müzikseverlerin hoşuna gidecek türden. Hem müzik zevkinize düşkün hem de phablet arıyorsanız, V10 önemli bir alternatif.

Kaynak: www.cnnturk.com

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz