Dijital Medya Google Analytics Haberler

Google Analytics 3.0: Her şeyiyle yenilendi!

Google’ın site istatistiklerini detaylı bir şekilde takip edebilmenizi sağlayan Analytics servisi, mobil cihazlar için güncellendi. İşte Google Analytics güncellemesinin detayları!

1461261974-1432-basliksiz-2-1461189128

ShiftDelete.net’in haberine göre son zamanlarda uygulamaları için sık sık güncelleme yayınlayan Google, bu kez internet sitelerinin takibi için kullanılan Analytics uygulamasını güncelledi.

Google Analytics güncellemesinde ilk göze çarpan detay, firmanın uzun süredir uygulamalarını adapte etmeye devam ettiği materyal dizaynanlayışına geçiş yapılarak tasarım baştan aşağı yenilenmiş.1461261975-5170-basliksiz-5

Ayrıca, Google tasarım değişikliğini sadece uygulama arayüzü ile sınırlı tutmayarak, Analytics logosunda da değişikliğe gitti.

1461261975-9478-basliksiz-3

Analytics güncellemesi ile gelen yenilikler!

Genel Bakış menüsü altına eklenilen tarih bölümü, web sitenize hangi aralıklarda ne kadar ziyaret gerçekleştiğini çok hızlı bir şekilde görmenizi sağlıyor.

Güncelleme ile kullanıcılara sunulan rapor paylaşım özelliği, siteniz ile ilgili oluşturduğunuz raporları e-posta yoluyla veya herhangi bir sohbet uygulamasıyla başkalarına gönderme imkanı tanıyor.

Ayrıca, trafik takibini daha iyi yapabilmeniz ve analizler çıkarabilmeniz için tarihler ve segmentler arasında karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Google Analytics 3.0, iOS sürümünü indirmek için tıklayın

Google Analytics 3.0, Android sürümünü indirmek için tıklayın

:: Google Analytics’in yeni arayüzünü beğendiniz mi?

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz