Dijital Medya Dijital Pazarlama Google Haberler Sosyal Medya

Google arama sonuçlarında Twitter gibi Trend Topic gösterecek

Twitter’ın trending topic uygulaması yani platform üzerindeki popüler konuları göstermesi bir çok büyük şirketin dikkatini çeken bir şeydi. Facebook bu konuyu entegre etmeye çalıştı ve kendi içinde popüler konuları göstermeye başladı fakat başarısı tartışılır.

Sosyalmedya.co’nun haberine göre Twitter’ı almayı bi türlü başaramayan Google sessiz sedasız yeni bir özelliğini test etmeye başlamış. Google bazı kullanıcılarına mobil cihazlarında arama çubuğuna geldikleri sırada aşağı doğru açılan alanda “popüler konular” göstermeye başlamış.

Google mobil aramalar sırasında popüler başlıkları göstermeyi test ediyor

Görsel Mashable'dan alınmıştır.
Görsel Mashable’dan alınmıştır.

Google arama sonuçlarında Twitter gibi Trend Topic gösterecek

Henüz test aşamasında olan bu özellik Mashable editörlerinden Murphy Kelly’in iOS cihazında Safari tarayıcısında bir arama yaparken rastlamasıyla karşılaştığı bir durum ve kısa bir süre sonra da kaybolmuş. Anlaşılan henüz çok küçük bir test grubu ile testler yapan Google, çalışmalarını henüz tamamlamamış.

Bakalım hali hazırda bir araç olarak sunduğu Trends özelliğini daha da erişilebilir hale getirmeyi başaracak mı? Bir arama yaparken popüler konular görmek şahsen benim pek isteyeceğim veya ihtiyacım olabilecek bir özellik değil çünkü o arama çubuğuna ne yazacağımı bilerek geliyorum fakat arama sonuç sayfasında bir yerleştirme ile popüler konular gösterilebilir. Bakalım, zamanla bu özelliğin gelişimini göreceğiz, tabi yayına alınırsa.

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz