Haberler

Google, bugün ofisine yapılan polis baskını ile sarsıldı!

İnternet dünyasının devi olan Google, bugün ofisine yapılan polis baskını ile sarsıldı. İşte Google ofisine yapılan polis baskının detayları ve suçlama!

Özellikle arama motoru sayesinde internet kelimesi ile bağdaşmış olan teknoloji devi Google, birçok ülkede reklam kazançlarından elde ettiği gelirlerin vergisini ödemediği için eleştiriliyor.

Bu ülkelerden birisi olan ve geçtiğimiz aylarda Google’a vergi cezası kesen Fransa, bu kez firmanın Paris’te bulunan ofisine baskın düzenledi. Google ofisinde yerel saatle 05.00’da başlayan aramaya polis, mali savcı ve vergi memurlarından oluşan yaklaşık 100 kişinin katıldığı belirtiliyor.

Google’ın suçu vergi kaçakcılığı!

Google'a polis baskını

Le Parisien gazetesinin güvenlik kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, baskının yüksek güvenlik önlemleri ve gizlilik ile yürütüldüğü belirtiliyor. Baskının nedeni olarak ise Google’ın vergi kaçırdığının belirtildiği ihbarlar yapılması gösteriliyor.

Ayrıca baskın öncesinde gizliliği korumak için Maliye Bakanlığı’nın iç haberleşme sistemini devre dışı bıraktığı ilginç detaylar arasında yer alıyor.

Google

Fransa Maliye Bakanlığı tarafından, hiçbir uzlaşma kabul edilmeden geçmiş vergi borçları ve cezaları ile birlikte Google’dan toplam 1,6 milyar avrotalep edildiği biliniyor.

Baskın sonrasında açıklama yapan Google yetkilileri ise, Fransız yasalarına uyduklarını ve sorunların çözümü için Fransız makamlarıyla kapsamlı işbirliği yaptıklarını belirtti.

Kaynak: shiftdelete.net

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz