Google

Google Spaces konsepti duyuruldu!

Dünyanın en değerli şirketi sıralamasında tepede yer alan Google, yeni bir sosyal platformu resmi olarak duyurdu. Google Spaces olarak adlandırılan bu yeni konsept ilginç bir deneyim vaad ediyor.

Tarayıcı, video servisi, e-posta hizmeti, bulut depolama gibi konularda kendi alanının lideri olan Google, yıllardır sosyal ağ tarafında istediğini elde edemiyor. Google+’ın kapatılmasını bekleyen uzmanlar bir yana, Google sosyal mecralar konusunda şansını bir kere daha denemek istiyor. Yeni servis Google Spaces!

Google Spaces

Google Spaces nedir?

Öncelikle Google Spaces servisinin aktif olduğunu ve şimdiden Türkçe dil desteği vermeye başladığını belirtelim. Android, iOS ve tarayıcı desteğine sahip olan bu yeni platform, alıştığımız sosyal ağ konseptinden biraz farklı.

GOOGLE SPACESS

Google Spaces, grup sohbeti yapmaya benziyor. “Alan” olarak tanımlanan gruplar oluşturarak insanları ilgili gruba (alana) davet ediyorsunuz. Ardından paylaşımlar başlıyor. Yani genel bir sosyal ağ akışından ziyade, insanlar sadece ilgili oldukları alanlardaki paylaşımları görüyor.

GOOGLE SPACES KONSEPTİ

Yapılan paylaşımlar haricinde sohbet etmek mümkün oluyor. Google bu noktada paylaşımı ve sohbet etmeyi kolaylaştırdığını iddia ediyor. Ayrıca yapılan paylaşımların kaybolması gibi bir durum söz konusu değil. İstediğiniz zaman arama bölümünden ilgili paylaşıma ulaşabiliyorsunuz.

Google Spaces servisinin direkt olarak Türkçe desteği ile yayına başlaması da son derece sevindirici bir haber. Bakalım Google bu yeni konsept ile umduğunu bulabilecek mi?

Kaynak: www.cnnturk.com

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz