Google

Google yeni kamera uygulaması için çalışmalara başladı!

Google telefonları tasarımı, üretim kalitesi, ekranı, batarya ömrü ve kamerası ile başarılı telefonlar arasında yer alıyor. Ancak söz konusu kamera olduğunda 6P ve 5X için konuşulan şey görüntü kalitesi. İki telefonunda sensörü ve fotoğrafı işlemesi çok iyi. Galaxy S7, iPhone 6S veya başka herhangi bir telefon ile çekebildiğiniz fotoğrafı çekebilirsiniz. Bir kötü yani ise telefonun kamera uygulaması.

Diğer Telefonlardan Aşağı Kalır Yanı Yok!

Google Kamera

Kamera uygulamasına kötü demek belki biraz kulağa kötü gelebilir ancak öyle. Artık yeni çıkan telefonlarda ışığı, beyaz dengesini, ISO ayarını ve çekim hızını ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle Samsung’un kamera uygulaması bunu harika yapıyor. Nexus’un manuel ayarları yok değil ancak uygulama bazı temel ayarlar konusunda yetersiz. Parlaklık ayarı ise ortadan kayboldu ve nereye gitti belli değil. En son Motorola’nın ürettiği Nexus 6‘da parlaklık ayarı vardı.

Google‘ın yakın zamanda düzenleyeceği geliştirici konferansında yeni kamera uygulamasını da tanıtması bekleniyor. Yeni uygulama ile bir çok manuel çekim ayarı kullanıcının hizmetine sunulacak. Apple’ın iPhone serisinde de kamera uygulaması manuel ayarlara izin vermiyor ancak bir çok üçüncü parti kamera uygulaması sayesinde bu problem aşılıyor. Android için de böyle uygulamalar olsa bile bir çoğu nedense bir işe yaramıyor.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz