Google Uygulamalar

Google’nın tanıttığı Project Ara 2017’de satışa sunulacak!

Google’ın 2013 yılında tanıttığı modüler telefon projesi Project Ara, tanıtılmasının üzerinden geçen 6 yılın ardından halen son tüketiciye ulaşmış değil. Üzerinde uzun zamandır çalışılan ve akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlatması beklenen proje hakkında Google I/O’da verilen bilgiye göre modüler cihaz önümüzdeki yıl son tüketiciyle buluşacak.

Google I/O 2016 konferansında geliştiricilere özel olarak bir Project Ara sunumu da gerçekleştirildi. Yapılan sunumda Ara’nın geliştirilmiş bir prototipi de geliştiricilere sergilendi. Geçtiğimiz günlerde Android One projesinin başına atanan Rick Osterloh’un konferansta yaptığı konuşmada gösterilen prototipin şirketin herhangi bir markayla ortaklık kurmadan ürettiği ilk akıllı telefon olduğunu ve modüllerin geliştirilmesi konusunda proje ortaklarının devreye gireceği belirtildi. Ayrıca modül gelişiminin daha hızlı sağlanması için yeni partnerler arandığı da konferansta aktarılan konular arasında yer aldı.

Project Ara

Konferansta gösterilen geliştirilmiş Project Ara konseptinin ilk neslinden biraz daha büyük olduğu aktarıldı. 6 yuvası bulunan cihazın herhangi bir yuvasına istediğiniz bir modülü telefon kapanmadan takabiliyorsunuz. Bu yılın son çeyreğinde geliştirici sürümü dağıtılacak olan Project Ara, önümüzdeki yıl içerisinde Porto Riko’dan başlayarak küresel pazarda satışa sunulacak.

Google Project Ara

Kaynak: www.scrool.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz