Dijital Medya Instagram Online Gazetecilik Sosyal Medya

Herkesin Bilmesi Gereken 10 Harika İnstagram Aracı

mm

Instagram, kullanıcılar tarafından fotoğraf paylaşılan ve günümüzde pazarlama alanında önem kazanmış olan popüler bir sosyal platformdur. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi olan ve kitlesini günden güne arttıran Instagram’ın, işletmeler tarafından kullanımı da gittikçe yaygınlaşmaktadır. Instagram için oluşturulmuş yardımcı araçlar, bu platformu işletmeler için oldukça kolay kullanılabilir hale getirmektedir.

instagram-logo

1. Latergramme

latergramme instagram araçları instagram takipçi arttırma zaman ayarlı paylaşım

Latergramme, Instagram’da paylaşacağınız fotoğrafların gönderilme zamanlarını ayarlayabilmenizi sağlayan ve bu ayarlamaları telefonunuza bildirim göndererek size hatırlatan bir araçtır. Bu araç, özellikle Instagram’da neyi ne zaman paylaşacağınızı  hatırlamanız için oldukça yararlı bir araçtır.

2. Onlypult

onlypult instagram zamanla aracı

Onlypult uygulaması da yine Instagram’da belirli bir zamanda paylaşmanız gereken gönderileri yalnızca zamanı geldiğinde size hatırlatmakla kalmaz, ayrıca belirlenen zamanda otomatik olarak paylaşır da. Buna ek olarak Onlyput filtre ekleme, kırpma ve ışık ayarları gibi pek çok farklı fotoğraf düzenleme seçeneği de barındırır.

3. Iconosquare

statigram instagram araçları

 

Bu araç, Instagram anasayfanızda bulunan gönderileri tablo şeklinde toplar ve gönderileri beğenmenizi,paylaşmanızı ve yorum yazmanızı kolaylaştırır. Iconosquare ayrıca Instagram pazarlama alanında takipçilerin ilgileri gibi önemli istatistiklere de ulaşmanızı sağlar.

4. Canva 

canva-instagram araçları

Canva, sosyal medya platformları için resimli ya da resimsiz tasarımlar yaratmanızı sağlayan bir grafik tasarım aracıdır. Bu uygulamayı kullanarak, çok çeşitli ve size özel tasarımlar yaratabilirsiniz ve uygulama  Instagram uyumlu olduğu için yarattığınız görselleri Instagram’da direkt olarak paylaşabilirsiniz.

5. Crowdfire

CrowdFire instagram takipçi uygulaması

Crowdfire ya da önceki adıyla JustUnfollow, Instagram takipçilerinizi düzenlemenize olanak sağlayan oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu uygulama ile, Instagram hesabınızda takibinizi bırakan ya da aktif olmayan kullanıcıları görmenizi ve alanınızı ilgilendiren geniş kullanıcı kitlesini takip edebilmenizi sağlar.

6. Repost

repost instagram uygulama

Repost, normalde Instagram platformunun size sağlamadığı, tekrar gönderi yapmaya imkan veren bir mobil uygulamadır. Bu uygulama ile takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraflarını kendi hesabınızdan tekrar gönderi yapabilirsiniz.

7. Twtrland

Twtrland instagram uygulaması

Bu araç, rakiplerinizin Instagram hesaplarındaki, en popüler fotoğrafları, haftalık Instagram aktiviteleri, takip ettikleri kullanıcıları ve kimlerin takip ettiğini  görebilmenizi sağlar. Twtrland, özellikle kendi alanınızda en önemli kullanıcılara erişim olanağı sağladığı için oldukça kullanışlı ve yararlıdır.

8. Over

Over instagram uygulaması

Over, resimlerinizin üzerine yazı yazabilmenizi sağlayan, Iphone ve Android için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Bu uygulama ile özellikle işiniz için, mükemmel görseller hazırlayabilirsiniz.

9. SocialRank

SocialRank instgaram takipçi uygulaması

Bu araç, temel olarak Instagram hesabınızdaki takipçilerinizin analitik platformunu oluşturan bir uygulamadır. SocialRank, takipçilerinizin gönderilerini ve paylaşımlarını, ilgi alanlarını ve sizinle olan etkileşimlerini görebilmenizi sağlar.

10. Pic Stitch

picstitch instagram uygulama

Pic Stitch, bir çok farklı fotoğrafı bir araya getirerek kolaj yapmanızı sağlayan bir mobil uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak, düzenlediğiniz etkinliklere ait fotoğrafları, ürünleriniz ya da işinizin tanıtımı için kullandığınız resimleri tek bir karede paylaşabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

mm

Derya Kozan

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz