Instagram Sosyal Haberler Sosyal Medya

instagram nasıl dondurulur? Resimli videolu anlatımla instagram nasıl silinir

instagram nasıl dondurulur konusunda birçok insan merak ediyor. Ancak bunu araştırırken eksik bilgi olursa hesabınızdan tamamen olabilirsiniz. (Etiketler: Telefondan instagram nasıl dondurulur, instagram nasıl kullanılır, instagram giriş, instagram silme, ınstagram şifremi unuttum, instagram nasıl kapatılır, ınstagram, instagram nasıl kullanılır, instagram nasıl silinir)

Önemli Not: Eskiden Instagram hesabını dordurma diye bir şey yoktu. Facebok ve Twitter gibi bunu bir süreliğine dondurayım tekrar dönerim diyemiyordunuz. Bir defa kapattığınızda artık geri dönüşü yoktu. Ancak artık geçici süreliğine kapatma özelliği instagrama da geldi.

instagram nasıl dondurulur?

Birçok insan hesabını kapattıktan bir müddet sonra yeniden açmak ister. Ancak o zaman eski her şeyini de kaybetmiş olur. Bu nedenle hesabı silmek yerine belli süreliğine dondurmak çok işe yarayabilir. Bir anlık heyecanla karar vermek yerine iyice düşünmelisiniz. Ayrıca neden instagram hesabınızı dondurmak istediğinizi de yorum bölümünden belirtebilirseniz çok memnun olurum.

İLGİLİ HABER « Selfieler neden faydadan çok zarar verir? İşte selfie çekmenin 5 büyük zararı
İLGİLİ HABER « Ücretsiz Instagram Beğeni Arttırma Yöntemleri – 2015

instagram Nasıl Dondurulur Resimli Videolu Anlatım

Hesabınızı silmek için giriş yapıp anasayfadan profile gidiyorsunuz. Profili düzenle deyip en altta çıkan ‘Hesabımı silmek istiyorum’ seçeneğini tıklıyorsunuz.

Hepsi bu kadar… Artık geri dönüşünüz yok…

İLGİLİ HABER « Instagram Ücretsiz Takipçi Arttırma Yöntemleri

instagram nasıl silinir?

Çok bir şey anlamadım diyorsanız, buyrun birlikte adım adım inceleyelim:

1- Yedek almayı düşünün.

http://instaport.me/ Adresine giderek bütün resimlerinizi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz…

Bunnu için instagram hesabınızla giriş yaparak yetki vermeniz gerekiyor.

Sonra tercihinizi belirtiyorsunuz, bütün fotoğraflar, son yüklediklerim gibi…

“Start Export” diyerek zip olarak alabilirsiniz.

Masaüstünüzde zip dosyasını dışarı aktar diyerek resimlerinize topluca kavuşabilirsiniz.

2- Instagram sayasına gidin

1- telefondan instagram nasıl dondurulur

3- Hesabınıza giriş yapın.

2- instagram nasıl kullanılır

4- Profili düzenle sayfasına gidin. 

 

5- Sayfanın en altında Hesabımı silmek istiyorum seçeneğini işaretleyin.

4- instagram silme

6 – Daha sonra sebebinizi belirten ayarları da yaparak bitirebilirsiniz.

7 instagram Nasıl Dondurulur Resimli Videolu Anlatım

 

7-

6- instagram Nasıl Dondurulur Resimli Videolu Anlatım

8-

İLGİLİ HABER « Instagram Nedir, Nasıl Kullanılır? Kişiler ve Şirketler İçin Öneriler

instagram nasıl dondurulur?

Hesabımı geçici olarak nasıl kapatırım?

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir ancak silinmez. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için:

 1. Bir mobil tarayıcı veya bilgisayardan instagram.com adresine giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.
 2. Sağ üst köşedeki kullanıcı adınıza tıklayın ve Profili Düzenle‘yi seçin.
 3. Sağ altta Hesabımı geçici olarak kapat‘a tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak istemiyor, ama hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız,gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.

Hesabımı nasıl silerim?
Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Biraz ara vermek istiyorsanız, bunun yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

İLGİLİ HABER « Instagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Kaydedilir?

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

 1. Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir.
 2. Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 3. Hesabımı kalıcı olarak sil‘e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap‘ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Güvenlik nedenleriyle, bir hesabı sizin için silemiyoruz. Hesabınızı silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

İLGİLİ HABER « Instagram’ı İş İçin kullanmak: Yeni Başlayanlar İçin Kullanışlı Bir Rehber

İLGİLİ HABER « instagram kullanma rehberi: Teknikleri, İncelikleri – Size ilham verecek 20 instagram hesabı

Instagram Nasıl Dondurulur Video İzle

İLGİLİ HABER « Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım: Facebook’u Nasıl Tamamen Silebilirsiniz? | Türkçe Anlatım

Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Sosyal medya paylaşımları ruh halinizi nasıl etkiliyor? Facebook, Twitter ya da Instagram’ın akıl sağlığınıza ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?
elmaelma.com

Facebook, Twitter ya da Instagram’da fotoğraf paylaşırken gerçek yaşamlarımızı olduğundan daha güzel gösteriyoruz. Yapılan bir araştırmaya göre sosyal medya kullanıcılarının 3’te 2’si yaptıkları paylaşımlarda gerçek yaşamlarını olduğundan farklı lanse ediyor.

Kendimizi beğenmediğimiz günlerde fotoğraf paylaşımı yapmıyor, kendi hayatlarımızı diğerlerinin hayatından daha ilginç göstermek için uğraşıyoruz. Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre bu davranışlar utanç duygusu, paranoya ve mutsuzlukla sonuçlanabiliyor.

İnternet ortamına bağlanıp kendi gerçekliğinizi tamamen unutabilirsiniz. Klinik psikolojide bu duruma “Dijital hafıza kaybı” adı veriliyor. Temel olarak sosyal medya üzerinde yaşamınızı ne kadar farklı gösterirseniz, bir süre sonra gerçekliği unutup sanal olanı yaşadığınızı düşünmeye başlıyorsunuz.

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Uzmanlar bu durumun sosyal medya kullanıcılarının kişilik karmaşası yaşamasına neden olduğunu belirtiyor. Gerçeklikten uzaklaşıldığı anda kişiler özgüvenlerini kaybediyor ve kendi benliklerinden uzaklaşıyor.

Sosyal medyayı bir rekabet ortamı olarak gördüğünüz sürece bu negatif ruhsal bozuklukları yaşamaya meyillisiniz.

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Michigan State Üniversitesinin Twitter üzerine yaptığı bir araştırmada, diğer kişilerin yazdığı tweetlerden edinilen bilgilerin yanlış olduğu ortaya çıktı. Bunun sebebi ise tweet atan kişilerin olayları kendi hafızalarına dayanarak, yüzeysel bir şekilde yazması. Twitter’dan edinilen bilgiler sizi doğru bilgi yerine yanlış bilgilere yöneltebilir.

Almanya’da yapılan başka bir araştırmaya göre , Facebook Zaman tünelini takip ederek diğer insanların neler yaptığını takip etmek yalnızlık, öfke ve kıskançlık gibi negatif duyguları tetikliyor.

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Arkadaşlarınızın yaptığı tüm o havalı şeyler, kendinizi kötü hissetmenize sebep olurken, onlarla kendiniz asında karşılaştırma yapmanıza yol açıyor.

Diğer yandan aynı çalışmada sürekli Facebook durumlarını güncelleyip, paylaşım yapan kişilerin negatif duyguların aksine mutlu ve olumlu duygular deneyimlediği belirtildi.

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Cornell Üniversitesinde yapılan bir başka araştırmada ise Facebook’un gerçekten kendinize güveninizi yükseltebileceği ortaya çıktı.

Bu araştırmaya göre profiliniz üzerinden kendinizin en iyi halini yansıttığınızda karakterinizin olumlu yönlerine yönelmiş oluyorsunuz. Buradaki fark ise yaptığınız paylaşımlarda yalan söylemek yerine hayatınızın kötü yönlerine değil, olumlu yönlerini ön plana çıkarmak.

Facebook, Twitter ve Instagram ruh sağlığınız için zararlı mı?

Sosyal medya aracılığıyla bazı destek gruplarıyla irtibat kurmak sosyal hayata dahil olmanızı sağlar.

Tüm bu verileri birleştirdiğinizde ortaya çıkan sonuç ise sosyal medya deneyiminizin olumlu olması için gerçek yaşamınızda da aktif olmanız gerektiği. Bunun anahtarı da, sanal kimliğinizden önce gerçekten kim olduğunuzu keşfetmek ve olduğunuz kişiye saygı duymakta gizli.

Sosyal Medya organları gerçekten kendimizle ilgili düşüncelerimizi değiştirme gücüne sahip. Bu gücü olumlu şekilde kullanmak ve fayda sağlamak da bizim elimizde.

Instagram’ın Yararları:

 • Sosyal medya sayesinde, sosyal medya uzmanı, içerik yöneticisi, topluluk yöneticisi gibi onlarca yeni iş tanımı oluşturmuş ve onbinlerce kişiye istihdam sağlamıştır.
 • Anlık bilgi akışına yeni bir boyut kazandırılmış, her yeni gelişmeden çok daha hızlı haberdar olabilmemiz sağlanmıştır. Artık borsayı yakından takip eden insanlar bile televizyonları değil Twitter’ı takip eder oldular.
 • Sosyal medya tabakalar arasındaki sınırları kaldırdı. Artık yaşadığı bölgede elektrik kesintisi yaşayan bir bire, ilgili bakana tweet atıp sesini duyurabiliyor. Belki de ömrünüz boyunca karşılaşamayacağınız insanlarla arkadaş olabiliyorsunuz.
 • Sosyal medya ile insanlar artık daha özgür. Toplum mühendisliği denen olgu sosyal medyaya giremiyor. Eskiden bilgiyi sınırlı kaynaklardan alabiliyorduk ancak şimdi bilgi sınırsız …
 • Sosyal medya ile insanlar daha özgür. Artık herkes düşündüğünü başkalarından korkmadan dile getirebiliyor. Bu da toplumumuza karşıt görüşlerde olunsa bile birbirinin fikirlerine saygı duymayı aşılıyor.
 • Sosyal medya iletişimi kolaylaştırdı ve arttırdı. Olay artık yalnızca ilkokul arkadaşlarınızla seneler sonra tekrar görüşmenin çok ötesinde. Ortakları farklı şehirlerde, ülkelerde olan şirketler kurulmaya başladı ve bu şirketler geleneksel yapıyla yönetilen şirketlerden çok daha yoğun olarak çalışabiliyor.
 • Sosyal medya yalnızca komik fotoğraflar paylaşmaktan öteye geçerek artık her İnsan Kaynakları Uzmanının vazgeçilmezi haline geldi. İş arayanlar Linkedin gibi mecralarda iş almaya çalışırken İK Uzmanları ise boş pozisyonlar için sosyal medya üzerinden elemanlar arar oldular.
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi dediğimiz yapı yavaş yavaş Sosyal Müşteri İlişkileri Yönetimi halini almaya başladı. Çağrı merkezini arayarak haftalarca çözmeye çalıştığınız bir problemi artık tek bir tweetle kolayca çözebiliyorsunuz.
 • Sosyal medyanın kanıksanmasıyla birlikte toplumsal hareketler daha kolay gerçekleştirilebilir oldu. Artık sosyal sorumluluk ve sosyal medya birbirinden ayrılmaz ikili haline geldi.  Onbinlerce kişi sadece sosyal medya üzerinden yapılan duyurularla kan bağışında bulundu. Sosyal medya üzerinden kurulan ve örgütlenen sivil toplum kuruluşları doğdu.
 • instagram nasıl kapatılır
 • telefondan instagram nasıl dondurulur
 • instagram dondurma
 • instagram hesap silme
 • ınstagram
 • ınstagram şifremi unuttum

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

17 Yorum

  • Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz.

  • Eğer hesabınızın kapatıldığına emin olmak istiyorsanız ya tekrar giriş yapmayı deneyin yada İnstagram url’nizden profilinize bakmayı deneyin. İşlem başarılı ise sonuç aşağıdaki gibi olacak, profiliniz görüntülenemeyecek.

  • Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.

   Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram’a geri dön.

   uyarısı alacaksın.

  • Hesabınıza ait dondurma işlemi gerçekleştiğinde bir daha oturum açana kadar hesabınız kimseye görünmez. Ancak mobil uygulamalarda önbellek kaynaklı hala hesabınızı görenler olabilir. Bu sadece sizi tanıyanlarda olacak, önbellekleri temizlendiğinde tamamen görünürden kaybolacaksınız.

 • instagram hesabımı dondurduktan sonra tekrar açmak istedim ama bütün fotoğraflarım silinmiş. ne yapacağım.

  • Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

   Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

 • Selamlar, Twitter’da belirli bir süre dondurulan hesap kalıcı olarak siliniyordu. Instagram’da da benzer bir durum var mı yani dondurduktan bir süre sonra hesap kalıcı olarak silinir mi?

  • Selam. Twitter için söylediğiniz şey geçici kurtarma süresi. Yani hesabı silme işlemi başlatıyorsunuz, 30 gün içinde vazgeçerseniz geri açabiliyorsunuz. İnstagram’daki olay silme değil, tekrar aktif edene kadar hesap dondurma. Yani geri aktif etmediniz diye kalıcı olarak silmezler. Ama 3 sene boyunca aktif etmiyorsanız 3 sene sonrayı garanti edemem.

  • Merhaba. Öyle birşey yok. Hesabınızı dondurduysanız silinmez. Ancak geçici süreyle bazı resimler kaybolabiliyor, sonrasında geri geliyorlar.

Yorum Yaz