Dijital Medya Dijital Pazarlama Dijital Reklam Haberler

İnternet mobil reklamların geleceği: 2020 istatistik ve öngörüleri

Mobil reklamların önemi dijital reklamcılıkta her geçen gün artıyor. Kullanıcı sayısı da aynı şekilde hızlı bir oranda artış göstermeye devam ediyor.. Peki İnternet mobil reklamların geleceğine dair neler söylenebilir.

Facebook, Facebook Audience Network’ün IHS Technology şirketine yaptırdığı ve doğal reklamların geleceğine odaklanan araştırmanın sonuçlarını paylaştı

Facebook’un yaptırdığı doğal reklamların inanılmaz bir hızla büyüdüğünü gözler önüne seren araştırmadan çıkan çarpıcı sonuçlar, 2020 yılında dijital reklam bütçelerinin tamamının %75,9’unun mobile ayrılıyor olacağını ve bu büyümenin arkasındaki itici gücün Doğal Reklamlar olacağını ortaya koyuyor. DigitalAge’de yayınlanan araştırmaya göre, 2020’de mobil display reklamların yaklaşık üçte ikisi (%63,2) doğal reklam olacak ve reklamverenlerin global çapta toplam harcamaları 53 milyar Dolara ulaşacak.

İnternet mobil reklamların geleceği: 2020 istatistik ve öngörüleri

İnternet mobil reklamların geleceği: 2020 istatistik ve öngörüleri

Sonuçlara göre tüketiciler, standart banner reklamlara oranlara doğal reklamlarla %20-60 seviyesinde daha fazla etkileşimde bulunuyor. Buna ek olarak doğal reklamlar ile reklamverenlerin tüketicileri elde tutma oranı 3 katına kadar yükselebiliyor. Doğal reklamlardan elde edilen gelirin arkasındaki en önemli gücün Facebook ve Instagram gibi “uygulama içi” reklamlar olduğu görülürken, en hızlı büyümenin ise Facebook Audience Network gibi üçüncü tarafların sunduğu hizmetlerde elde edileceği görülüyor.

Facebook Audience Network’te doğal reklam formatlarını kullanan uygulamaların yüzdesi 2015’in ilk çeyreğinden bu yana 10 kat arttı ve bugün Audience Network’teki uygulamaların %50’sinden fazlası yalnızca doğal reklamları kullanıyor. (Kaynak: DigitalAge )

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz