Dijital Medya Dijital Pazarlama E Ticaret Haberler

İnternette ticaret yapmak istiyorum: E ticaret nedir, nasıl yapılır?

İnternette ticaret yapmak istiyorum: E ticaret nedir, nasıl yapılır? E ticaret son dönemde en büyük gelir kaynaklarından biri haline geldi. Bu yüzden şirketler e ticaret hedeflerini sürekli olarak güncelliyor. Peki e ticaret nedir, nasıl yapılır? İnternette ticaret yapmak isteyenler için e can alıcı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

İnternette ticaret yapmak istiyorum

İnternette ticaret yapmaya niyetlendiyseniz öncelikle yapmanız gereken alan araştırması yapmaktır. Ne yapmak istediğinize çok iyi karar vermeniz lazım. Para yatıracağınız sektörün ne getireceğini tahmin etmeye çalışın.

İnternette ticaret yapmak istiyorum- E ticaret nedir, nasıl yapılır

E ticaret nedir

E ticaret internet ortamında satış yapmaktır. Ancak bunu sadece internet sitesiyle sınırlı olarak düşünmeyin.

İlişkili Makale: E-Ticaretin Geleceği Neden Pinterest? [İNFOGRAFİK]

İnternette ticaret nasıl yapılır?

Dilerseniz öncelikle Instagram gibi sosyal medya araçlarıyla da satışa başlayabilirsiniz. Ya da hiç internet sitesi kurmadan aracı sitelerle de internetten satış yapabilirsiniz. Mesela sahibinden.com, hepsibudara.com ve n11.com bu konuda size yardımcı olabilir.

Alternatif E ticaret kanalları

Eğer elinizde büyük bir bütçe yoksa öncelikle alternatif kanalları deneyerek yola koyulabilirsiniz. Mesela Pinterest, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya siteleriyle başlayabilirsiniz. Daha sonra Sahibinden.com, hepsiburada.com ve n11.com gibi siteler üzerinden çalışabilirsiniz.

Kendi e ticaret sitesini kurmak

Kendi e ticaret sitenizi kurmak için ise elinizdeki bütçeye göre hareket etmelisiniz. Bu iş için 300 liradan 300 milyara kadar farklı

 

Etiketler: internette ticaret yapmak istiyorum, internette ticaret nasıl yapılır, internette ticaret yapmak, e ticaret, e ticaret hedef, e ticaret nedir, e ticaret ütopya, e ticaret ders notları

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz