Dijital Medya Girişimcilik İnternet Para Kazanma

İnternetten para kazanma teknikleri

İnternetten para kazanma teknikleri saymakla bitmiyor. İşte size internetten para kazanmanın yolları, teknikleri, sistemleri, siteleri… İnternet sunduğu imkanlarla iş kurmak isteyenleri de cezbediyor. İşte sanal dünyadan para kazanmak isteyenlere ipuçları…

İnternetten para kazanma teknikleri

İnternetten para kazanma teknikleri

1990’ların sonunda oldukça popüler olan siteleri ziyaret ederek para kazanma yöntemi her zaman internet kullanıcılarının ilgisini çeken bir yöntem oldu. Birçok web sitesi yaptıklarının daha fazla insan tarafından görülmesi için bu yola başvurdu. Tabii ki bu yöntem ile internet kullanıcılarını kendilerine çeken web siteleri, normal reklamlara nazaran daha az bir bedel ödeyerek sitelerini popülerliğe kavuşturdular. Bunu fırsat bilen birkaç sitede bu işi ticarete dökerek binlerce internet kullanıcısının oluşturduğu ağlar yaratarak, web sitelerine başvurup aracılık hizmetine talip olduklarını beyan ettiler. Bu aracı siteler gerekli altyapıları kullanarak kullanıcılara kolay para için ortam oluşturdular. 2001 yılında gerçekleşen mali kriz ile birçok aracı kurum kapandı ve siteleri ziyaret ederek para kazanma yöntemi de popülerliğini kaybetti. Fakat hala dimdik ayakta olan ve size site ziyareti üzerinden para kazandırabilecek birkaç web site mevcut.
Surfwithmoney.com adındaki bu site adından da anlaşılacağı gibi web sitelerini ziyaret ederken para kazanabileceğiniz bir olanak sunuyor. Sitenin ana sayfasından sizden istenilen bilgileri doldurarak giriş yapıyorsunuz. Ardından karşınıza web sitesinin sunduğu para kazanma yöntemleri çıkıyor. Burada web üzerinden sayfaları gezerek para kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda size sunulan anketleri cevaplayarak da para kazanabilirsiniz. İnternet siteleri içerisinde gezinirken kazanacağınız para sizi çok fazla tatmin etmeyecektir. Fakat http://www.surfwithmoney.com/’un sunduğu imkanlarla daha fazla para yapmanız mümkün. Burada tekrar belirtmek istiyorum. İnternette gezerek kazanacağınız para miktarı sizi tatmin edecek kadar yüksek olmayacaktır. Bu tarz bir para kazanma yöntemini seçecekseniz tavsiyem aceleci davranmamanız. Bu yöntemin sırrı sabırla size sunulan alternatif web sitelerini gezerek kazandığınız paraların üst üste biriktirmekten geçiyor.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız internet üzerinden alacağınız çeviri işleriyle kendi işinize sahip olabilirsiniz. Bu işler bir iki günde 20 sayfa doküman çevirisi olabileceği gibi, bir web site çevirisi veya ana dilinizde çeviri yapıp ses kaydı yapabileceğiniz bir işte olabilir. Son dönemdeki işlere göz attığımızda web site çevirilerinin oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Özellikler Türkiye pazarına girmek isteyen Amerika ve İngiliz şirketleri sitelerinin Türkçe adreslerini alarak Türk kullanıcılara sunum yapmak istiyor. Eğer bu furyadan yararlanırsanız sizde birkaç site çevirerek para kazanabilirsiniz. Yurt dışındaki bir şirket için çalışmak konusunda tereddüt etmenize gerek yok. Çünkü ödemeler PayPal gibi uluslararası para transferi yapabileceğiniz bir ortam üzerinden yapılıyor.
Bu tarz işleti bulabileceğiniz en güvenilir sitelerden biri ise www.freelancer.com/jobs/Translation/ adresi. Bu adrese giriş yaptığınızda karşınıza tarihe göre sıralanmış işler yer alıyor. Bu işler arasından kendinize uygun olanı seçip teklifinizi gönderebilirsiniz. Teklif göndermeden önce siteye kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olmanızın ardından, işverenler ile bağlantı kurup para kazanmaya başlamanız mümkün. Burada size avantaj sağlayacak konuların başında referanslar geliyor. Eğer işverenlere gösterebileceğiniz birkaç referansınız var ise sunulan işleri almanız oldukça kolay olacaktır. Bu web sitesinde kendinize uygun işleri kolayca bulmak için arama bölümünü kullanabilirsiniz. Eğer İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapacaksanız arama bölümüne “Engilish to Turkish” yazmanız yeterli. Arama sonucunda karşınıza çıkan işler sizin üstesinden gelebileceğiniz ve filtrelenmiş içerik olacaktır.

İnternette Oyun Test Ederek Para Kazanma

Birçoğunuzun yukarıdaki başlığı okuduğunda gülümsediğini görür gibiyim. Fakat oyun oynayarak veya test ederek para kazanmanız mümkün. Son dönemde artan oyun firma sayısı üretilen oyunların sayısını da etkiledi. Bu oyunların çoğu çok kapsamlı oyunlar olmasa da farklı yapıda ve kullanıcılara hoşça vakit geçirmek için üretiliyor. Yayınlanan oyunlarda çıkabilecek herhangi bir sorun oyunun sonu olabilir. Bu sebepten dolayı, oyun üreticileri geliştirdikleri oyunlardaki hataların gün yüzüne çıkması ve mükemmel bir yapı elde etmek için, geliştirdikleri ürünleri kullanıcıların beğenisine sunmadan önce test ettirmek istiyor.
Sizinde göreviniz bu kademede başlıyor aslında. Oyun üreticilerinin bu taleplerine karşılık vererek bir oyun testçisi olarak, evinizde bilgisayarınızın başında hoşça vakit geçirerek para kazanabilirsiniz. Bu tarz işleri internet üzerinden kolayca bulmanız mümkün olsa da size tavsiye edeceğim Twitter adresi bu işleri bulmanızı kolaylaştıracak bir kapı olacak. www.twitter.com/Games_Tester adresini takip ederseniz işinize yaracak işler bulabilirsiniz. Bu adreste günlük birçok iş ilanı yayınlanıyor. Bunlar arasında oyun programlama işlerinden tutunda oyun testleri yapabileceğiniz işlere kadar onlarca adres bulunuyor. Bu adresleri ziyaret ederek siz de kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

İnternete Dosya Yükleyerek Para Kazanma

İnternet üzerinde son dönemin en popüler konularından biri de dosya paylaşım siteleri. Bu siteler internet kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için biçilmiş birer kaftan. Birçok dosya paylaşım sitesi kullanıcılara dosya yüklemeleri ve bu dosyaları popüler kılmaları için seçenekler sunuyor. Bu cazip seçenekler arasında para kazanmakta yerini almış durumda. Para kazanma işlemi her bir dosya paylaşım sitesi için farklı özelliklere sahip. Bu sitelerin başında DocStoc.com geliyor. Kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilen bu dosya paylaşım sitesi pdf, doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, pps, ppsx, rtf ve txt dosya formatlarını yüklemenize izin veriyor. Maksimum 50 MB’lık tek bir dosya yükleyebileceğiniz DocStoc.com sitesi üzerine yüklediğiniz dosyanın indirme sayfasında reklamlar yer alıyor. Bu reklamların gösterimi ve tıklanması üzerinden size düşen pay günlük olarak hesabınıza aktarılıyor.
Dosya yükleyerek para kazanabileceğiniz bir başka sitede Ziddu.com. Bu site üzerine resim, video, ses ve dokümanlarını yüklemeniz mümkün. Her bir dosyanın maksimum büyüklüğü 200 Mb olmak zorunda. Site üzerine yüklediğiniz dosyalardan herhangi biri indirildiğinde indirme başına 0.001 dolar kazanıyorsunuz. Bu paraları 10 dolar kazanana kadar hesabınıza aktarmanız mümkün değil.
DepositFiles.com uluslararası popülaritesi olan bir dosya paylaşım sitesi. Bu web sitesi yüklediğiniz dosya büyüklüğüne göre ödeme sistemi geliştiren bir site. Yüklediğiniz dosyanın her bir indirimi için para kazanabiliyorsunuz. İndirim için ödenen para dosya boyutu büyüdükçe yükseliyor.

İnternette E-Posta Okuyarak Para Kazanma

E-postalar okuyarak ekstra para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntemi kullanarak bir ay içerisinde birkaç yüz dolar kazanmanız mümkün. Bu sistemin en zor yanlarından biri bir e-posta programına dahil olmak. Bir programa dahil olduğunuzda günlük belli sayıda e-posta okuyarak para kazanmanız mümkün. Fakat bu tarz programlara katılabilmeniz için belli kriterlere sahip olmanız gerekiyor. Uluslararası kullanıcılara açık olan bu tarz programlar oldukça az sayıda fakat yine de bu tarz para kazanmanız mümkün. UniqPaid.com uluslararası bir e-posta okuma hizmeti sunan bir site. Öncelikle siteye üye olmalısınız ardında size sunulan para kazanma servisleri sayesinde hemen cebinizi doldurmaya başlayabilirsiniz. Site içerisinden e-posta programlarına katılabilir veya anket okuyarak yada siteleri ziyaret ederek para kazanabilirsiniz. Bu site üzerinden kazandığınız paraları PayPal hesabınız üzerinden veya hediye çeki olarak almanız mümkün.

İnternetten Arama Yaparak Para Kazanma

Arama yaparak para kazanmak fikri size ilginç gelebilir, fakat bu tarz bir para kazanma yöntemini kullanarak aylık yüzlerce dolar kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için aramalarınızı doğru siteler üzerinde yoğunlaştırmanız şart. İnternet üzerinden arama yaparak para kazanabileceğiniz birkaç site bulunuyor. Bunlardan biri SwagBucks.com. Bu site üzerinden yapacağınız her arama karşılığında Swag Bucks adı verilen dijital dolarlar kazanıyorsunuz. Arama bedellerine baktığımızda değerine göre ücretlendirildiğini görüyoruz. Bu ücretler bazı aramalarda 0,5 dolar olduğu gibi bazı aramalarda 2 dolar olabiliyor. Bu durum yaptığınız aramanın popülaritesine bağlı olarak değişiyor. Swag Bucks adı verilen kazandığınız dijital dolarları PayPal üzerinden bozdurabildiğiniz gibi aynı zamanda alışveriş için de kullanabiliyorsunuz.
Arama yaparak para kazanabileceğiniz bir diğer site ise InteradMedia.com. bu site üzerinden yapacağınız her bir arama için 0,0001 dolar kazanıyorsunuz. Arama sistemi ise kısıtlanmış durumda. InteradMedia.com üzerinde her bir dakika içinde sadece bir adet arama yapmanız mümkün. Eğer hesabınızda 25 dolar biriktirirseniz bu parayı çekmeye hak kazanıyorsunuz. Paranızı çekmek için PayPal hesabınızı kullanabilirsiniz. Scour.com arama sonuçlarını Google, Yahoo ve MSN üzerinden gösterim yapan bir site. Bu site üzerinden yaptığımız her arama için puan kazanıyorsunuz. Genellikle her bir arama için 3 puan kazandığınız arama motoru üzerinde 6500 puan topladığınızda ödeme alabiliyorsunuz. 6500 puanın karşılığı ise yaklaşık 25 dolar. Hesabınızda biriken parayı almak için PayPal hesabınızı kullanmanız mümkün.

İnternetten Veri Girişi Yaparak Para Kazanma

İnternet üzerinden veri girişi yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu para kazanma yöntemindeki en önemli konulardan biri dürüst olmak. Veri girişi yapan çalışanların çoğu bu iş kolunu yarı zamanlı bir işten çok tam zamanlı ve evlerinde yapabilecekleri bir iş olarak görüyorlar. Bu tarz bir iş bulmak çokta kolay değil. Bunun için yarı zamanlı iş ilanlarının bulunduğu siteleri sıkça takip etmeniz gerekiyor. Veri girişi konusunda iş aramak istiyorsanız www.freelancer.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu gibi adresleri arama motoru ile yapacağınız birkaç denmeden sonra çoğaltabilirsiniz. Amacınız veri girişi yapabileceğiniz bir iş bulmak ve bu tarz sitelerde arama yöntemleri ile diğer işleri filtreleyerek zaman kaybı yaşamaksızın direk hedefe doğru yönelebilirsiniz.
İş ilanı yayınlayan web sitelerinin yanı sıra veri girişi programlarına kayıt olabileceğiniz sitelerde bulunuyor. Bu tarz sitelere en iyi örneklerden bir tanesi www.mydatateamjobs.com. Bu site içerisine girdiğinizde yapacağınız iş ile ilgili birçok açıklama bulacaksınız. Bu açıklamalar sizi tatmin ederse sitenin sunduğu programlardan birini dahil olmak için çabalayabilirsiniz. mydatateamjobs.com sizin güvenilirliğinizi test etmek için öncelikle size birkaç basit veri girişi işi verecek. Bu işleri harfiyen yerine getirirseniz, sizi bir programa alıp günlük sabit olarak birkaç saat içerisinde bitirebileceğiniz işler sunacak. Eğer ilk aşamayı geçerek günlük sabit işler yapmaya başlarsanız aylık 300 dolar ile 1000 dolar arasında bir para kazanabilirsiniz. Bu tamamen sizin performansınıza bağlı.

İnternetten oyun oynayarak para kazanabileceğiniz başka bir site

Kitabımın başlarındaki iki madde içerisinde oyun oynayarak para kazanabileceğiniz iki site hakkında bilgiler vermiştim. Bu madde de ise sizlere başka bir oyundan bahsedeceğim. Bu oyunun adı Exodus3000 ve oyunun sitesine www.exodus3000.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu adresten kayıt olacağınız oyuna hemen başlayabiliyorsunuz. Exodus3000 bir RPG strateji oyunu ve günümüzden binlerce yıl sonraki bir dünyada geçiyor. Bu dünya insanların yaşaması için uygun koşullara sahip değil ve sizin de hayatınızı sürdürmeniz için gerekli şartları oluşturmanız gerekiyor. Oyun kayıt olmanızın ardından size bir alan veriliyor. Bu alan sizin eviniz ve alanınız içerisinde mineraller çıkartarak ve yeni bitkiler yetiştirerek puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. Çünkü oyun içerisinde ayakta kalabilmeniz için puana ihtiyacınız var.
Oyunda ki puanlar Mars Doları olarak işlem görüyor. 300.000 Mars dolarının gerçek karşılığı ise 20 dolar. Oyuna ilk girdiğinizde size 5000 Mars doları veriliyor, Yaşamınızı geliştirdikçe Mars dolarlarınızı arttırabilirsiniz. Oyun içerisinde puanlarınızı arttırmanızın bir diğer yolu ise diğer katılımcılara saldırarak alanlarını ele geçirmek. Eğer bu tarz bir puan kazanma yöntemini kullanacaksanız size tavsiyem kendinizi askeri açıdan iyi geliştirmeniz olacak. Başka kullanıcıların alanlarını almanız normal gelişim sürecinizi de hızlandıracak ve daha fazla puan kazanmaya başlayacaksınız.

İnternet üzerinden bilginizle para kazanabilirsiniz

Eğer herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa, bu konudaki deneyim ve bilgilerinizi internet üzerinde paraya çevirebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek sitelerin başında www.justanswer.com geliyor. Bu adres üzerinden günde binlerce kullanıcı bilmediği konularda sorularını uzmanlara yönlendiriyorlar. Uzmanlarda cevapladıkları soru başına belli bir miktar para kazanıyor.
Bu site üzerinden para kazanmanız için öncelikle uzmanlığınızı belgelemeniz gerekli Eğer bir doktor veya avukatsanız üniversite diplomanızın bir kopyasını siteye gönderebilir ve bu sayede uzmanlığınızı belgeleyebilirsiniz. Uzmanlığınız belgelemenizin ardından soruları cevaplamaya hazır oluyorsunuz. Soru soran kişiler sizden aldıkları cevapları puanlıyor ve bu puanlar sizin yanıtlarınız konusunda siteyi bilgilendiriyor. Eğer cevaplarınız yeterli seviyede tatmin edici olmazsa soru cevaplama hakkınız elinizden alınabilir. Bunun için bilginizin yeterli seviyede olduğunu düşündüğünüz konular hakkında soru cevaplama yetkisi almanızı öneririm. Bu sayede popülaritenizi yükselterek daha fazla para kazanabilirsiniz.

Web Sayfası Test Ederek Para Kazanın

Web sayfalarını test ederek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu işlem oldukça basit aslında. Çünkü internet üzerinde birçok siteyi geziyoruz ve farklı linklere tıklayarak siteler veya kategoriler arasında gezinti yapıyoruz. Bir web sitesini test etmekte buna benzer bir iş. Size verilen sitenin ana sayfasına girerek kategorilere, bağlantılara ve linklere tıklayarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorsunuz. Bazen bir video, bazen de bir galeri sizin test etmenizi bekleyen bir içerik olabiliyor. Bu tamamen web sitesi sahibinin isteğine bağlı. Bir web sitesi testi genellikle 20 dakika civarında sürüyor ve bu işin karşılığında ortalama 10 dolar kazanabiliyorsunuz. Bu tarz işleri bulmak için bazı web siteleri içerisindeki programlara kayıt olmanız şart.
Try My UI web sitesine www.trymyui.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu web sitesi sizlere web sitesi test etme şansı sunan bir program sunuyor. Bu program içine dahil olduğunuzda size test için sunulan her bir site için 10 dolar gibi bir para kazanabiliyorsunuz. Yapacağınız testlerin süresi ise 20 dakika ila 30 dakika arasında değişiyor. Size tavsiyem siteye giriş yapmanızın ardından sunulan videoları dikkatli bir şekilde izlemeniz. Bu videolar çalışma sürecinde size çok yardımcı olacak. Şunu da belirtmeliyim, firma test edeceğiniz site konusundaki bilgileri size bir e-posta ile yolluyor. Bu e-posta üzerinden yapacağınız iş konusunda detaylı bilgilere sahip oluyorsunuz.

Mashable’ın haberine göre birden fazla seçenekte internetten para kazanabilirsiniz. Üstelik bunlar diğer sistemler gibi değil, bu yazılar da zaten bir firmaya ya da şirkete bağlı değildir. Bağımsız ve tarafsız olarak gerçekten internetten para kazanma yöntemleridir. Hepsini ufak açıklamalar ile açıklayalım o zaman.

Adsense ile internetten para kazanma: Google reklam servisinin faydalarından yararlanarak bir adsense hesabı alarak sitenizde içeriğinize uygun reklamlar yayınlarsınız ve kullanıcıların bu reklamlara tıklaması üzerine para kazanmaya başlarsınız.

Facebook ile internetten para kazanma: Facebook sayfa veya grubunuz geniş bir üye kitlesine sahip ise bu iş tam size göredir. Bağlantı paylaşımı yaparak reklam verenlerin sitelerinin tanıtımı ile, sayfa önerme sayesinde, sabit reklamlar alarak Facebook sayfanız ve grubunuz üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca satış ortaklığı sistemini kullanarak Facebook’tan ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Blog ve makale yazarak internetten para kazanma: Kendinize ait bir blogunuz üzerinden reklamlar sayesinde para kazanabilir ya da başka bir kişiye ait bir blogu güncel tutup, yazılarınızı paylaşarak bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Dosya upload ederek internetten para kazanma: Hotfile, rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerine upload ettiğiniz dosyaların indirilme sayısına göre her 500 indirme, her 1000 indirme gibi seviyelerden de para kazanabilirsiniz. Ayrıca sitelere özgün olarak site reklamı taşıyan resim upload, video upload yaparak da para kazanabilirsiniz. Son söylediğim yöntem genellikle dizi, film gibi görselliğe yönelik upload ile para kazanma çeşididir.

Gittigidiyor.com’dan para kazanma: Gittigidiyor.com sayesinde bir ürün satışını yüksek tüketici kitlesine ulaştırarak onlara hitap eden ürünün pazarlamasını ve satışını kolaylaştırabilirsiniz. Siz ürününüzü satacağınız kişiyi değil, müşterileriniz sizi bulmaktadır ve bu işi kolaylaştırmaktadır. Gittigidiyor.com Ebay’a alternatif olarak Türkiye’de girişimciler için etkil bir kazanç platformudur.

Drop shipping ile internetten para kazanma: Komisyoncu olarak bilinen ticaret dalıdır. Siz müşteriyi bularak ondan ücreti ve ürünün teslim edileceği adresi alarak bunu direk çalıştığınız firmaya bildirerek ürünün teslimatını sağlayabilirsiniz. Aracı kişi olarak görev yapmaktasınız.

ProjeX – xNetwork marketing ile internetten para kazanma: Firmaların satış politikaları arasında en ön planda tutulan ve günümüzde oldukça geniş bir ağa sahip olan bu sistem sayesinde bir kişinin yüksek seviye verimliliğinin yerine 100 kişinin az çabasına ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Ne kadar ürün satar iseniz o kadar üstünüzdeki kişilere kazandırır, altınızdaki kişi ne kadar çok kişi kazanır ise oda sizinle bu kazancı bölüşmektedir.

Forex ile para kazanma: Bir nevi borsacılık olarak geçen forex döviz piyasasının araçları olan ülke para birimlerinden kazanılan paradır. Ülke para birimlerinin düşüş ve yükselişlerinden anlık olarak yararlanılan bir iştir. Dikkat ve iyi analiz gerektirdiğine inanıyorum, kaybetme riskini de aklınızdan çıkarmayın.

Makale yazarak para kazanma: Bilgileriniz dâhilinde ya da yapacağınız araştırmalar sayesinde yazdığınız makalelerden para kazanabilmektesiniz. Bu makaleler kelime bazlı olarak fiyatlandırılır. Genellikle seo amaçlı site sahiplerinin yazdırdığı ve anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmak için bir stratejidir. Ayrıca köşe yazarlığını da kapsamaktadır.

Hosting ve domain ile internetten para kazanma: Hosting ve domain konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda girişime bilinçsizce başlar iseniz sonucunda hüsrana uğrayabilirsiniz. Ayrıca maliyetli ve rekabet seviyesi de oldukça yüksektir. Güvenilirlik ve cihazlarınızın sağlamlığı oldukça önemlidir.

Backorder domain ile para kazanma: Bir nevi boşa çıkacak domaine ön rezerve yaparak para kazanma çeşididir. Genellikle değerli domain kapabilme şansı düşüktür. Biraz şans ve iyi bir takibe ihtiyaç duymaktadır. Eğer güzel domainlere backorder ile sahip olabilir iseniz iyi meblağlarda kazanabilirsiniz.

Sitelere yöneticilik yaparak internetten para kazanma: Özellikle forum veya haber siteleri için bir ihtiyaç olabilmektedir yöneticiye. Bir nevi site yönetimi de denebilir. Sitede paylaşım yaparak ve idare kısmını yöneterek siteden sorumlu olabilir ve bu işten de ücretli olarak emeğinizin karşılığını alabilirsiniz.

Veritabanı (database) ile internetten para kazanma: Size ait olan bir sitenizi kapatmak istiyor iseniz bu sitenizin içeriğini değerlendirebilirsiniz. Örnek verecek olur isek açtığınız mağaza iş yapmadı ve içindeki malları değerlendirmek istiyorsunuz bu malları satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Sizde sitenizin içeriğini ve konularını aynı sistemi kullanan bir başka siteye satarak bu işten para kazanabilirsiniz.

Email ile internetten para kazanma: Email ile internetten para kazanmak üç farklı teknikte olabilir. Bunlar reklam aracı olarak kullanılan email gönderimi ile bir firmanın ürününü ya da sitenin tanıtımı yapılarak olmaktadır(satış ortaklığı). İkinci teknik ise bazı email servis sağlayıcılardan açılan toplu sipariş hesaplar sayesinde olmaktadır. Üçüncü bir teknik ise değerli ve jenerik email adreslerinin alım satımı ile olabilmektedir. Son olan teknik artık pek fazla jenerik email kalmadığı için pek tavsiye ettiğimiz bir teknik olmaktan çıkmıştır. Gene de bir para kazanma çeşididir.

Kaynak: Cumhuriyet

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz