Apple iOS 7

iOS 7 Hangi Cihazlarda Çalışacak?

ios 7 uyumlu cihazlar

Apple iOS 7 son kullanıcı sürümüyle yayınlanırken iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarının hepsi iOS 7 özelliklerinin tamamını destekleyemiyor. Detaylar ve analiz haberimizde.

Apple’ın Haziran ayında duyurduğu, Alpha ve Beta sürümlerinin ardından kapsamlı bir sürecin sonunda dün akşam(Türkiye saatine göre) sonkullanıcı sürümünü yayınladığı iOS 7, gündeme damgasını vurdu.

iOS cihaz sahiplerinin hızla indirmeye başladığı yeni mobil işletim sistemisürümü, kimi iOS cihazlarında tüm özellikleri ile çalışamıyor. Bizler de hangiiOS 7 özelliğinin hangi iOS cihazında aktif şekilde kullanılabildiğini gösteren bir tabloyu değerlendirdik.

ios 7 hangi cihazlarla çalışacak

Yukarıdaki tabloya göre Kontrol Merkezikaydırarak video çekimi, fotoğrafta filtremultitasking ve Bildirim Merkezi tüm iOS cihazların kullanımında aktif şekilde yer alıyor. Buna karşın kamerada panoramaözelliği iPhone 4 ve iPad’ler tarafından kullanılamıyor. Kamerada filtre özelliği ise sadece iPhone 5, 4S ile 5. Nesil iPod touch’lar tarafından destekleniyor.

Airdrop özellği ise 4. Nesil iPad5. Nesil iPhone ve iPod touch’lar ileiPad mini tarafından kullanılabiliyor. Türkiye’de henüz aktif olmayaniTunes Radio’da tüm iOS cihazları üzerinde yer alıyor.

iOS 8 Hangi Cihazlarda Çalışacak? İOS 8 Hangi Cihazlarla Uyumlu?

ios 8 Ne Zaman Çıkacak? İOS 8 Özellikleri ve İOS 8’in Sorunları

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

Yorum Yaz