Apple Büyük Veri - Big Data Dijital Medya iPhone

iPhone kullanıcıları uygulamalar için ne kadar para harcıyor?

iPhone kullanıcıları uygulamalar için ne kadar para harcıyor? Bu tüm uygulama geliştiriciler ve şirketler için çok önemli bir ipucu verebilir. İşte size rakamlar…

App Store için ne kadar harcanıyor? – 01 Nisan 2016 Cuma

Akıllı telefon devrimi ile birlikte mobil uygulama sektörü adeta hayat buldu. Peki günümüzde ortalama rakamlarla konuşacak olursak, iPhone kullanıcıları uygulamalara kaç para veriyor?

iPhone kullanıcıları uygulamalar için ne kadar para harcıyor?

iPhone kullanıcıları uygulamalar için ne kadar para harcıyor?

App Store isimli uygulama marketi, Apple’ın iOS işletim sistemli cihazlarının uygulama indirdikleri bir platform. Rakamsal olarak Google Play Store’un gerisinde olsa da günümüzde 1 milyardan fazla aktif Apple ürünü bulunuyor. Bu kadar kullanıcı App Store’da neye, ne kadar harcıyor?

Habertürk’ün haberine göre tabloda oyun, müzik, sosyal ağlar, eğlence gibi farklı kategorilerdeki ortalama harcama tutarını görebilirsiniz.

2015 yılında sadece ABD’deki kullanıcılar baz alınarak oluşturulan tabloda kategorilere göre ayrılmış şekilde yapılan harcama tutarlarını görebilirsiniz. Tablo, bazı ilginç bilgileri gözler önüne seriyor.

Öncelikli olarak App Store üzerinden yapılan harcamaların yüzde 70’ini oyunlar oluşturuyor. Dolayısıyla en büyük kalem bu. Ortalama olarak bir iPhone kullanıcısı, App Store üzerinden yılda 35 dolar harcıyor. Bu rakamın 25 doları mobil oyunlara gidiyor. 3.40 dolar müziklere, 1.80 dolar sosyal ağlara, 1 dolar eğlence uygulamalarına, 0.40 dolar ise yaşam tarzı kategorili uygulamalara gidiyor. Oyunlar ve müzik arasında yüzde 635 oranında fark olduğu vurgulanıyor.

İkinci tabloda ise cihazlardaki uygulama sayılarının ortalaması verilmiş. Ortalama olarak bir iOS cihazda 22-23 uygulama bulunuyor. Bunun en az 10 tanesi oyun, 3 tanesi fotoğraf-video uygulaması, 3 tanesi sosyal ağlar, 2 tanesi eğlence ve 2 tanesi ise yaşam tarzı uygulamaları oluyor.

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz