Bilgisayar Google Haberler Teknoloji

İşte Google’ın iki ayaklı yeni robotu Schaft

mm

Robotların işletmelerde nasıl kullanılabileceği tartışılırken Google yeni robotunu tanıttı. Çindeki restoranlarda robotların iflasa neden olduğu ortaya çıkmıştı.

Google Schaft robotunu tanıttı

Google’ın robotik teknolojiler kapsamında çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. Firma, bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunun tanıtımını gerçekleştirdi

Google iki ayaklı yeni robotunu tanıttı
Google uzun bir süredir robotik teknolojiler kapsamında çalışmalar yürütüyordu. Bu süreçte Boston Dynamics, Redwood Politics, Industrial Perception, Meka Robotics, Holomini, Bot&Dolly firmalarıyla işbirliği içerisine de girmişti.

Habertürkün haberine göre.. Android Authority’de yer alan haberde firma şimdi ise Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Yeni Ekonomi Zirvesi’nde iki ayaklı robot çözümünü tanıttı.

Tuhaf bir yürüyüş ve ürkütücü bir görüntüye sahip olan robot, izleyici yorumlarına bakıldığında şirketin başarısız robot projelerinden biri daha olacak gibi gözüküyor.

Robotun iki ayak üzerinde yürümesinin haricinde, kargo taşımacılığında kullanılacak bir taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Robot; gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddelerin taşımacılığını gerçekleştirebiliyor. Tuhaf görüntüsünü oluşturan ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Nitekim Google, bir süre öncesinde satın aldığı Boston Dynamics Robotları’nın satışını gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Google; mobil, sürücüsüz otomobil, drone vb. farklı alanlarda çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. “Ne yaparsan yap, en iyisini yap” sözü kapsamında, birden fazla alanda uzman olmanın zorluğu konusunda Google’dan tavsiye almak gerekir.

Yazar hakkında

mm

Burak Kaplan

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz