Blog Blogcu Dijital Medya İnternet Tasarım Wordpress Yeni Medya

İşte Sık Rastlanan Blog Hataları ve Kaçınmanız Gereken 5 Web Sayfası Hatası!

Kaçınmanız Gereken 5 Web Sayfası Hatası!… Hayatın hatalardan kaçınılması gereken bazı noktaları vardır ve bu bir web sayfası yönetmeye geldiğinde de doğrudur. Web sayfanız olduğunda kesinlikle hatalardan öğrenebilirsiniz ama eğer ödevinizi yapacak zamanı ayırırsanız bu hatalardan kaçınmayı da öğrenebilirsiniz. İşte en yaygın web sayfası hataları ve onlardan ustaca nasıl kaçınabileceğiniz:

Kaçınmanız Gereken 5 Web Sayfası Hatası!

  1. Web sayfanızı basitçe planlamayın

Kapsamlı bir iş planı yaratmadan önce bir restoran açmazsınız.

Bu aynı şekilde web sayfası için de geçerli. Başarılı bir şekilde web sayfası geliştirmenin en büyük bileşeni içerik pazarlamasıdır. Orijinal kaliteli içerik sayfanızın farkındalığını arttırmanın, alanınızda güvenirlik ve otorite sağlamanın ve aynı zamanda arama motoru oranı arttırmanın birinci yoludur.

  1. Uzun Sayfaların daha iyi olduğunu düşünmeyin

İnternetin geri kalanı; tatlı kedi videoları ve ünlü dedikoduları sadece bir click ötede. Sahip olduğunuz kitleden çok bir konsantrasyon beklememek önemli ve çok uzun sayfalar kesinlikle ilgiyi geri tepebilir.

Yazınız iyi yazılmış olmalı. Yazıyı belirli alt başlıklara bölmekten yararlanabilirsiniz.

  1. Sadece ürün ve hizmetlerinize odaklanmayın

Evet, büyük ihtimal web sayfanız sadece ürün veya hizmet satmak için var ve bu da onu uzmanlık alanınızdaki diğer sayısız websayfasından biri yapıyor. Sizi farklı yapan ne?

Markalaşmaya odaklanın ve de kişiliğinizi webe dayalı girişime yansıtmaktan korkmayın. Şirketiniz mi var yoksa kişisel bir felsefeniz mi veya bu ürün veya hizmeti sunmaya neden başladınız? Kişiselleştirme müşteri için çok daha eşsiz bir deneyim yaratıyor.

  1. Ana sayfanızın işe yaramasını istiyorsanız slide gösterisi kullanmayın

Slide gösterileri estetik olarak tatmin edebilir ama o kadar. Bir mesaj vermek açısından o kadar da verimli değiller. Bilgi kesinlikle orada ama kimsenin sayfanın yüklenmeye başladığı dakikadan slide gösterisine bakacağını düşünmeyin.

  1. 5. İsminizin, adresinizin ve telefon numaranızın güncel olduğundan emin olun

Çok basit bir adım ve çok da kolay bir şekilde gözden kaçabilir. Şirketiniz veya herhangi bir departman isim değişikliğine mi gitti? Başka bir yere mi taşındınız? Bir müşteriyi yanlış konum veya iletişim kuramamak kaybettirebileceğinden dolayı gerektiği gibi isminizin, adresinizin ve telefon numaranızın açık bir şekilde görülür olmalı ve de güncel olması gerekir.

Featured photo credit: Picjumbo.com via picjumbo.com https://picjumbo.com/using-iphone-6-on-business-meeting

Kaynakça: http://www.lifehack.org/articles/technology/20-common-website-mistakes-avoid.html

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz