Dijital Pazarlama Facebook LinkedIn Sosyal Medya

LinkedIn ve Facebook Karşılaştırması – İşletmeler İçin Sosyal Medya

Her geçen gün daha da dijitalleşen bir çağda yaşıyoruz. 80 ve 90’ladaki eski analog günleri geride kaldı. Artık özellikle de iş hayatı tamamen dijital. İnsanlar sadece yeni müşteriler bulmak için değil aynı zamanda iyi bir iş ağı oluşturmak için de farklı sosyal medya platformları kullanıyor. LinkedIn ve Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri kullanıcılarına müşterilerine veya hedef kitlelerine ulaşmada farklı perspektifler sunuyor. Ve her ikisinin de kendine has güçlü ve zayıf yönleri mevcut.

LinkedIn-ve-Facebook-Karşılaştırması-–-İşletmeler-İçin-Sosyal-Medya

Pazarlama ve ağ oluşturma anlımanda LinkedIn iş dünyasının tartışılmaz kralı denebilir. Ancak Facebook profesyonel kaynak açısından çoğu zaman ihmal ediliyor.

İlginçtir, 1.34 milyar kullanıcısıyla birlikte Facebook‘ta 25 milyon’dan fazla işletme sayfası bulunuyor.

Fakat iki site birlikte ele alındığında iş ağı kurma anlamında ne söyleyebiliriz? Aşağıdaki Brighton School of Business & Management tarafından hazırlanan basit infografik her iki siteyle ilgili temel kıyaslamaları ve iş dünyasında nasıl faydası olabileceğine dair ipuçlarını bize gösteriyor. 

Farklılıkları ve avantajlarıyla her iki site de profesyonel iş dünyasına katkı sunuyor: Şirket bilgileri, istatistikler, kullanıcı demografileri, işletme sayfaları, pazarlama ve ödemeli reklamlar…

Her bir platformu etkili bir şekilde kullanmak bu noktada hayati önem taşıyor. Çünkü her biri size farklı bir kesime ulaşma imkanı sunuyor.

LinkedIn-ve-Facebook-Karşılaştırması-İşletmeler-İçin-Sosyal-Medya

http://www.learnabouttheweb.com/infographic-linkedin-vs-facebook-for-business-networking/

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz