Google Chrome İnternet

Opera, Chrome’u tahtından indireceğe benziyor!

Tarayıcı savaşlarında hamle üstüne hamle yapan Opera, son özelliği ile Chrome’u tahtından indirmeye kararlı. Opera, yeni özelliği ile artık Chrome gibi batarya katili olmayacak!

İnternet Explorer’dan kaçış olarak görünen Google Chrome, ilk başlarda güvenliği ve hızı ile büyük beğeni toplamıştı. Ancak gelinen noktada Chrome için hiç de iyi şeyler söylenmiyor. RAM ve Batarya katili olarak bilinen Chrome, rakibi olmadığı için en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor. Ancak Opera, Chrome’u tahtından indirmeye çok kararlı.

OPERA

Geçtiğimiz aylarda ücretsiz VPN ve dahili reklam engelleme (Adblock)özelliklerini kullanıcıları ile buluşturan Opera, şimdi de batarya konusunda hamle yaptı.

Power Saving modunu geliştiricilere sunan Opera, laptoplarda batarya ömrünü %50 artırmayı hedefliyor.

Power Saving ile Opera’nın bataryaya olan yükü bir hali azalıyor. Ayrıca Opera reklam engelleme ve Turbo özelliği sayesinde ise hız konusunda Chrome’dan bir adım önde yer alıyor.

OPERA vs Google

RAM tüketimi konusunda Chrome’dan daha mütevazi olan Opera’nın ilerleyen dönemlerde Chrome’un önüne gececiğini düşünüyoruz.

Chrome’un RAM ve batarya tüketimi konusundaki hamlelerini yıllardır bekliyoruz ancak yazılımı ile övünen Google cephesinden bu konu hakkında en ufak bir gelişme gözlenemedi.

Kaynak: shiftdelete.net

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz