Dijital Medya Dijital Pazarlama Girişimcilik Haberler PayPal Teknoloji

PayPal Nakit Kart Türkiye’den çekiliyor

PayPal alışveriş dünyasında büyük yenilikler getirmeyi vaat ediyordu. Ancak son scroll.com.tr’nin son haberi bir aksaklık olduğunu gösteriyor.

Bir süredir ülkemizde hizmet veren TEB işbirliği ile yürütülen ön ödemeli Paypal Nakit Kart uygulaması Türkiye’de sonlandırılıyor.

1460743217-8514-4c7ad7f07912e1e0bbe962b7ff05

PayPal Nakit Kart Türkiye’den çekiliyor

Özellikle internet ve yurt dışı alışverişleri için sık sık kullanılan ön ödemeli kart alternatiflerinin başında gelen Paypal Nakit Kart, Türkiye’den çekiliyor. Bir süredir TEB işbirliği ile yürütülen Paypal Nakit Kart’ın Türkiye’den çekilmesinin sebebi resmi olarak açıklanmadı. Gönderilen kullanıcı bilgilendirme SMS’ine göre kartı almak için ödenen 5 TL’lik ücret, 1 Haziran 2016’da kartlara iade edilecek. 1 Mayıs 2016’da ise karta para yükleme işi sona erecek. Kartın içerisindeki mevcut paranızı ise 31 Temmuz 2016 tarihine kadar kullanabilirsiniz. Bu tarihe kadar çekilmeyen veya kullanılmayan paralar yanabilir. Bu yüzden kartınızın içerisindeki parayı kullanın.

İşte Paypal’dan gelen açıklama:

Türkiye’de son iki yıldır TEB iş birliği ile yürüttüğümüz ön ödemeli PayPal Nakit Kart programının durdurulmasına karar verilmiştir. 

Bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın tüm sorularını yanıtlamak ve kart bakiyenizi kolaylıkla çekebilmenize yardımcı olmak için PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerimiz 7 gün 24 saat hizmetinizde olacaktır.

Kart bakiyenizi 31 Temmuz 2016 tarihine kadar;

  • MasterCard geçen yerlerde kullanabilir,
  • TEB ATM’lerinden yıllık nakit çekim limitiniz kadarı nakit olarak çekebilir, 
  • TEB şubelerinden  1 Haziran 2016 tarihi itibariyle nakit olarak alabilirsiniz. 

Kart yüklemeleri 1 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Bu süreçte kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sorularınız için; PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerine  0 212 331 70 75 numaralı telefonu arayarak veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. (Kaynak: http://www.scroll.com.tr/paypal-nakit-kart-uygulamasi-turkiyede-sonlaniyor/)

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

1 Yorum

  • paypal ın gıtmesı koku oldu ya ptc sıtelerden para kazanıyorduk paypal aracılıgıyla alıyorduk parayı geri gelırmı acaba paypal

Yorum Yaz