Dijital Medya

PS4 oyunlarını Android telefonunuzda nasıl oynayabilirsiniz?

Oyun konsolu dediğimiz zaman ilk akla gelen PlayStation 4’e gelen güncellemeyle birlikte artık Androidtelefonunuzdan PlayStation 4 oyunlarını oynamanız sağlayacak.

Aslında PS Vita ve Sony Xperia telefonlarıyla bu özellik kullanılabiliyordu. Sadece belirli cihazlarla kullanılması en büyük sıkıntısıydı. PlayStation Remote Play uygulamasına gelen güncelleme sayesinde Android cihazların büyük kısmının uzaktan erişime kavuşması sağlandı. “Bunu nasıl yapabilirim acaba?” diye merak ediyorsanız sizler için adım adım süreci sıraladık.

Uygulamayı indirin.

Eğer telefonunuz Xperia modellerinden bir tanesi değilseSony’nin Google Play Store’da yayınladığı Remote Play uygulamasını indirmeniz olanaksız. Fakat uygulama konusunda birçok çözüme sahip olan Android dünyasında bu probleme de çözüm var.

XDA Developers forumunda twisted89 isimli kullanıcının yayınladığı uygulama ile bunu aşmanız mümkün.

Uygulamaları buradan veya buradan indirebilirsiniz.

Eğer indirdiğiniz uygulama çalışmazsa Ayarlar > Güvenlik adımlarını takip ederek dosyaya izin vermeniz gerekli.

PlayStation 4 ile eşleştirin.

PLAY STATİON 4 ANDROİD

Telefondan sonra sıra PS4’te. PS4’ünüzün Ayarlar > Remote Play bağlantı ayaralarına girip Remote Play’e izin vermeniz gerekli. Bu ayarı gerçekleştirdikten sonra cihazın otomatik kapanmasını kapatmanız gerekli. Bunun içinse Ayarlar > Güç seçenekleri adımlarını takip etmeniz gerekli.

Eşleştirin.

PLAY STATİON 4

Remote Play uygulamasının çalıştığı akıllı telefonunuzla PS4’ünüzün aynı Wi-Fi ağında olması gerekli. Genellikle uygulama otomatik olarak eşleşmeyi sağlıyor ama eşleştirme kodu da verebilir.

Tüm buunları gerçekleştirdikten sonra PS4’teki oyunları Android cihazınızdan oynamaya başlayabilirsiniz.

Kontrol düşkünlerine…

PS4 ANDROİD

Remote Play uygulaması doğrudan PS4 koluyla eşleşmeyi sağlıyor fakat bazı problemleri yok değil. Bunun için de çzöüm mevcut.

Telefonunuzun Bluetooth’unu açıp listelenen cihazlarda PS4 kolunu görüp eşleşmeyi sağlayabilirsiniz. Fakat arada ciddi gecikmeler yaşattığı için pek oyun keyfi vermiyor. Bunu engellemek adına Reddit kullanıcısının geliştirdiği Bluetooth Auto Connect uygulamasını indirebilirsiniz. Böylece aradaki gecikme ortadan kalkacaktır.

Oyun vakti

Tüm bunları yaptıktan sonra keyifinizin kaçmasını engellemek için bir ufak önerimiz daha olacak. Eğer evden uzakta olacaksanız PS4’ünüzü ethernet kablosuyla bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede yaşanabilecek gecikmelerin önüne geçebilirsiniz.

Kaynak: www.stuff.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz