Samsung

Samsung Galaxy C5 FCC sertifikası onayını aldı!

Samsung tarafından geliştirilen Galaxy C5 hakkında uzun süredir bir çok bilgi ortalıkta dolaşıyor. Uzunca bir süredir geleceği söylenen C serisinin muhtemelen ilk modeli olması beklenen SM-C5000 kod adıyla Galaxy C5 metal kasası ile daha önce sızdırılmıştı. Artık piyasaya sürüleceği kesinleşen cihaz FCC sertifikası onayını da aldı.

FCC sertifikası verilmesi için (Federal Communications Commission), kullandığımız elektronik cihazların kablosuz frekanslarının birbirleriyle çakışmadığından emin olmak üzere testler gerçekleştiriyor. ABD’de satılan ürünlerin belirli FCC kurallarına uyması gerekiyor. Amerika gibi büyük ve önemli bir pazarı her zaman öncelik olarak kabul eden akıllı telefon üreticileri de ürettikleri global tüm cihazlar için bu onayı alıyor. Ayrıca FCC sertifikasının Çin’de de zorunlu olduğunu belirtelim. Samsung’un yeni C serisinin ilk üyesi olan Galaxy C5’in de FCC’nin Çin sürümü olan sertifikaya sahip olduğunu artık söyleyebiliriz.

SAMSUNG GALAXY C5

Samsung bildiğiniz üzere her sınıfta birçok farklı modele sahip akıllı telefonlar üretiyor. Galaxy S7 / S7 Edge modelleriyle amiral gemisi sınıfında oldukça iddialı konuma gelen Samsung gün geçmiyor ki yeni bir akıllı telefonla gündeme gelmesin. Son olarak J serisi ile orta üst segmentte cihazlar üretmeye başlayan firmanın ismi bu kez C serisi ile gündemde.

26 Mayıs Perşembe günü tanıtılması beklenen cihazın oldukça şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 617 işlemciye sahip olması beklenen C5’te Adreno 405 grafik işlemcisi yer alıyor. 5.2 inç boyutunda FullHD çözünürlükte ekran ve orta sınıftaki akıllı telefonlarda alışık olmadığımız 4GB RAM C5’in öne çıkan özellikleri.

2600mAh batarya kapasitesine sahip olacağı kesinleşen Galaxy C5’in bağlantı seçenekleri ; 4G LTE, 3G, 2G, Bluetooth, USB ve GPS. Sadece 6.7 mm kalınlığa sahip olan cihazın ağırlığı ise 153 gram. Fiyatı ve resmi satış tarihi henüz belli olmayan akıllı telefonun global pazarda da satışa sunulup sunulmayacağı 26 Mayıs Perşembe günü belli olacak.

Kaynak: www.scrool.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz