Samsung Teknoloji

Samsung’un CES 2016’da duyurduğu her şey! – En yeni Samsung ürünleri

Yeni bir yıl ve başka bir CES… Yıllık Las Vegas teknoloji zirvesinde yine parıldayan ışıklar ve dünyanın mucitlerinin elinden dünyaya çıkan muhteşem ürünler…

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Samsung yine birçok yenilikle karşımıza çıktı. İşte size Kore teknolojisinin CES 2016’da sunduğu ürünlerden birkaçı:

samsung ces 2016

Akıllı buzdolapları ve bulaşık makinaları

Belki de fuarın en ilgi çekici ürünlerinden biri Samsung’un yeni ve ilginç buzdolabı. Family Hub adını verdiği soğutucu kapısında 21.5 inç HD dokunmatik ekrana sahip. Müziğinizi kontrol edebiliyorsunuz, alışveriş yapabiliyorsunuz, TV izleyebiliyorsunuz ve daha birçok özellik. Ayrıca bitmeye yakın ürünlerle ilgili size bildirim verebiliyor. Uzaktan buzdolabınızdaki ürünleri kontrol edebiliyorsunuz. İç kameralar sayesinde daha birçok şeyi yapabiliyorsunuz.

 

PCs, tabletler, & giyilebilir teknolojiler

Samsung Galaxy TabPro S ‘i duyurdu. — a 12-inch, Windows 10-la çalışan tablet. Apple’ın iPad Pro ve Microsoft’un Surface Pro’suyla yarışacağa benziyor.

Samsung TabPro S

Samsung TabPro S

Samsung ayrıca iki ayrı laptop da tanıttı. Samsung Notebook 9 serisinden,  15-inch ve 13.3-inch versiyonları.

Belki de bu cihazların en avantajlı yanı büyüklük ve ağırlığı olacak. 13.3 inçlik versiyonu sadece 0.84kg geliyor ve 13.4mm incelikte. Büyük olan ise 1.29 kg ve sadece 14.5mm kalınlıkta.

Samsung Notebook 8 Series

Samsung Notebook 8

Samsung CES 20016’da ayrıca yeni bir Chromebook tanıttı.Google’ın bulut teknoloji tabanlı Chrome OS’yi işletim sistemi olarak kullanıyor. 11.5 saatlik şarj süresi vaat ediyor. Daha önceki 8.5 saatti.

Samsung Chromebook 3

Samsung Chromebook 3

Laptop ve tabletlere ilaveten Samsung Gear S2 akıllı saatlerinin iki yeni rengini tanıttı: Altın ve Platinyum. Ayrıca iOS için destek geliyor. Veee Apple Pay’e rakip olarak Samsung Pay de bu yıl gelecek.

TV & ses sistemleri

Samsung akıllı TV piyasasında şüphesiz en büyük oyuncu. Ve CES’te en yeni akıllı teknolojilerini sundular.

Samsung’un 2016 SUHD TV’leri büyük bir çığır açacak. Eğimli televizyonlarda alanında birçok ilki deniyor. Ayrıca SmutThings kutusu sayesinde evinizde 200’den fazla cihazı kontrol edebileceksiniz.

Samsung TVs

Samsung TV’leri

Elbette sadece TV’ler değil. Samsung ayrıca HW-K950 Soundbar’ı da tanıttı. Şirketin Dolly Atmos teknolojisiyle ürettiği ilk ses sistemi.

Soundbar

Soundbar

Gelişmeler devam ediyor…

Yeni ürünleriyle Samsung kullanışlı ve yürütülebilir bir gelişim gösteriyor. Media Square isimli teknolojisiyle de Televizyonunuzdan birçok insana bağlanmanızı sağlıyor. Mesela akıllı telefonu ve akıllı saati olan arkadaşlarınız şarkılarını, fotoğraflarını ve videolarını kendi cihazları üzerinden sizinle paylaşabiliyor.

Samsung laboratuarındaki bazı ürünleri de tanıttı. Samsung C-Lab gibi henüz ürünün ilk aşamasındalar. Ne zaman çıkacağına dair bir zaman verilmiyor.

 

Rink: Samsung C-Lab

Rink: Samsung C-Lab

Her neyse, TipTalk da telefon ve akıllı saat gibi cihazlara bağlanarak sadece kulağınıza dokunarak dinlemenizi sağlıyor. Kulaklığa gerek kalmıyor. Ama saatinize cihazı eklemeniz gerekiyor.

TipTalk

TipTalk

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

Yorum Yaz