Blog Dijital Medya SEO

SEO nedir? 2016 SEO Öngörüleri: 5 Kritik İpucu

mm

Seo nedir? Google SEO Ne işe yarar? 2016 SEO öngörüleri nelerdir? En ideal seo analiz teknikleri hangileridir? SEO uzmanı için en ideal yöntemleri bu makalede bulabilirsiniz.

SEO zaman içinde değişen ve gelişen bir sistemdir ve yalnız bir kaç yıl önceki SEO uygulamaları bugün siteler için tam bir intihar anlamına gelebilir. SEO uygulamasının çok kez yok olacağı söylense ve bir çok algoritma güncellemesi gelmiş olsa da SEO’nun her zaman varlığını sürdüreceği ve önemini koruyacağı artık kabul edilmiştir. Bu yazıda ise bizi SEO anlamında 2016’da ne gibi yeniliklerin beklediğini öğrenebilirsiniz.

İlişkili Makale: En İyi Google Chrome SEO Eklentileri | Top 10

SEO-1024x680

Mobile Hakimiyetine Devam Edecek

Apple’ın iPhone1’i piyasaya çıkardığından beri, telefonlar yavaş yavaş hayatlarımızda hakimiyet kurmaya başlamıştır. Bu popülarite nedeniyle de website ve bloglarınızın daha küçük ekranlarda gösterilebilecek şekilde olmalıdır. Bunu da Google’ın sunduğu mobil uyumluluk testi ile sitenizin mobil kullanıma uygunluğunu görebilirsiniz.

İlişkili Makale: Sosyal Medya İle SEO’yu Güçlendirmenin Yolları [infografik]

Ses Araması ve Yapılandırılmış Veri

İnsanlar günümüzde mobil arama motorlarını kullanırken, aradıkları metinleri yazmak yerine söyleyerek ses algılaması ile arama yapmayı tercih ediyorlar. Ve Google’da gittikçe önem kazanan başka bir uygulama da rich snippetstir. Siz de sitenizde sesle arama ve yapılandırmış verielere yer verebilirsiniz.

Yerel SEO Hiç Olmadığı Kadar Önemli Olacak

Yerel SEO uygulaması arama sonuçlarında yükselmek için her zaman önemliydi ancak 2016’da bu uygulama çok daha önemli bir hal alacak. Bu nedenle Google Haritalar’ın güncel bilgilerine uyumlu, Yerel SEOnuz için anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.

İlişkili Makale: Anahtar kelime nasıl bulunur? İşte Google Adwords’e rakip en iyi Anahtar kelime bulma araçları [EN İYİ 10]

SEO Diğer Dijital Pazarlama Formları İle ‘Birleşecek’

SEO genel anlamda içerik pazarlamasıdır ve iyi bir SEO uygulaması, dijital ortamda sosyal medya unsurlarıyla da iş birliği içinde olmalıdır. Yani SEO tek başına artık o kadar da etkili değildir, ‘Dijital Pazarlama Servisleri’ ile güçlendirmek içeriğiniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Bing Yükselen Bir Rekabet Sunacak

Microsoft’un Bing uygulaması bugün Google ile rekabet eden popüler bir programdır. Google’ın çok tutulmayan hareketleri ile de birlikte, Bing müthiş özellikleri ile uygun bir alternatif oluşturmaktadır.

İlişkili Makale: Site içi SEO ve site dışı SEO nedir, nasıl yapılır?

Yazar hakkında

mm

Derya Kozan

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

3 Yorum

Yorum Yaz