E Ticaret İnternet

Siber Güvenlik Uzmanları ve Hackerlar İstanbul’da buluşuyor!

Siber Güvenlik Uzmanları ve Hackerlar Global LOCARD Zirvesi için İstanbul’da buluşuyor.

LOCARD Cyber Security Summit’te Türkiye’yi ve dünyayı bekleyen siber tehditler masaya yatırılacak ve çözüm önerileri konuşulacak. LOCARD Cyber Security Summit, Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyor. E-ticaretin mobil ödemeye dönüştüğü online ödemede Apple Pay gibi biyometrik kimlik doğrulama sistemlerinin yaygınlaştığı günümüzde hem e-ticaret siteleri, hem ödeme sağlayıcıları hem de bankalar siber güvenliğe önem vererek müşter güveni ile marka itibarını artırmaya odaklanıyor.

1

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen uzmanları ve hackerlar, konuşmacı olarak LOCARD Global Cyber Security Summit’te katılımcılarla buluşacak. 20-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenlenecek zirvede, siber güvenlik alanındaki güncel konular ve gelecekte oluşabilecek riskler mercek altına alınacak.

Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyan LOCARD Global Cyber Security Summit’in konuk ülkesi İspanya. Musa Savaş, Nurhan Demirel ve Igor Lukic  tarafından organize edilen LOCARD Global Cyber Security Summit’te siber güvenlik uzmanları ve hackerlar, kamuda bu alanda çalışan yetkililer, bankalar, şirketlerin üst düzey güvenlik çalışanları ve siber güvenliğe ilgi duyanlar bir araya gelecek.

Dünyanın farklı şehirlerinden hacker ve güvenlik uzmanlarının katılacağı LOCARD Global Cyber Security Summit konuşmacıları arasında Türkiye ve İspanya Siber Suçlar Polis Departmanlarından uzmanların yanı sıra, Telefonica’nın siber güvenlik şirketi Elevenpaths CEO’su Chema Alonso, Deloitte CyberSOC Academy’den Deepak Daswani, Brainbackup.com kurucusu Russell Hanson, David Melendez ile Halil Öztürkci ve İbrahim Baliç gibi siber güvenlik alanında öne çıkan uzmanlar konuşmacı olarak yer alıyor.

Siber uzaya hakim olan, dünyaya hakim olur!

1

Türkiye’nin özellikle son dönemlerde karşı karşıya kaldığı siber güvenlik saldırıları siber uzayda güvenliğin ne kadar önemli olduğu konusunu gözler önüne serdiğini ifade eden LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Musa Savaş:

“Hayatımız siber dünyaya doğru yaklaşırken siber güvenlik kavramının önemi bir kat daha artıyor. Bugün bile bildiğimiz anlamda geleneksel savaş, terör eylemleri, karşı istihbarat faaliyetleri artık siber dünyanın kurallarına göre gerçekleşiyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülke, siber tehditlere karşı özel siber ordular kuruyor. Kritik görevler sürdüren şirketler kendilerini siber güvenlik elemanlarının korumasına emanet ediyor. İçinde bulunduğumuz bu yeni düzenin kaçınılmaz bir sonucu olarak, artık bir dünya hub noktası haline gelen İstanbul’da uluslararası bir etkinlikte siber güvenlik kavramını konunun uzmanlarıyla ele alıyoruz. Unutmayın siber uzay varoldukça siber güvenlik de varolacaktır.” dedi.

Güvende misiniz?

Bu yıl, ‘Are You Safe’ yani ‘Güvende Misiniz?’ sloganı ile hayata geçirilen etkinlikte hem kamu hem özel sektörün temsilcileri bir araya gelecek.

Zirve ile ilgili açıklamalarda bulunan LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Direktörü Igor Lukic ise şunları söyledi:

“İstanbul, dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar tarafından siber güvenlik eğilimleri için küresel bir EMEA bağlantı noktası olarak seçildi. Dijital çağda yüz yüze geldiğimiz büyük tehditleri, belli coğrafyalarda gelişmekte olan tehlikeleri, güvenlik sektörü için henüz yeterince farkına varmadığımız tehditler barındıran “nesnelerin interneti”, “akıllı şehirler”, “siber savaşlar” gibi iş ve sosyal hayatı etkileyen önemli konuları hep birlikte tartışacağız. Baş konuşmacılarımız ve teknik konuklarımız vizyonlarını paylaşacaklar, bu alandaki araştırmalarıyla ilgili bilgi verecekler. Türkiye ve Dünya bizi bekleyen bu tehlikelere karşı etkin olarak mücadele etme ve üstesinden gelmeyi berrak bir şekilde öğrenme fırsatına kavuşacak.”

Kaynak: eticaretmag.com

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz