Sosyal Medya Twitter

Sizi Twitter’da takip etmemelerinin 8 Nedeni! Twitter takip etmeyenlerin sebebi!

Twitter arkadaşlarınızla sohbetler ediyorsunuz, kullanışlı bilgiler paylaşıyorsunuz, ‘’katılım yapıyorsunuz’’ darken bir anda size öyle biri takip ediyor ki hiç alakanız yok, takip etmenizi gerektirecek hiçbir çekiciliğe sahip değil; işte bu tam bir takip başarısızlığıdır. Peki ya siz de onlardan biriyseniz? Öğrenmenin tam zamanı! İşte size Twitter’da takip etmemelerinin 8 nedeni!

 twitter'ı etkili kullanma

  1. Kullanıcı avatarınız yok

…ya da kullanıcı avatarınız ya kişisel bir fotoğraf değil ya da markanızı yansıtmıyor. Eğer profil fotoğrafınız boşsa, kişisel değilse veya birisinin sizedirekt olarak takip etmesini sağlamaya yetecek özelliklerden birine sahip değilse bu tam bir takip başarısızlığıdır.

  1. Ne konum veriyorsunuz, ne web sayfası ne de bio

Çok açık olduğu gibi Twitter tamamen öz olmak ile alakalı. Peki o zaman size takipçi olarak geri dönecek olan birkaç tutam bilgiyi profilinize koymak ne kadar zor olabilir? Blog adresinizi, web sayfanızı veya portföylerinizi profilinize yerleştirin ya da hiç biri yoksa 160 karaktere görüp geçmesi çok zor olan birkaç mizahi giriş cümlesiyle yerinizi belli edin ya da potansiyel proje işbirlikçileriyle iletişim kurabilmek adına en azından şehrinizi belli edin. 

  1. ‘’Web sayfanız’’ MySpace profili gibi gözüküyor

…ya da daha kötüsü bir AngelFire ‘’sayfası’’.

Özgün ve düşünceli gözüken bir web varlığı yaratmak çok da uğraş gerektirmiyor ve aslında sağladığı içeriğe dayalı olarak online bir sosyal çevre yaratmanıza ve çekmenize yardımcı oluyor.

  1. 1000’den fazla kişiyi takip ediyorsunuz, 20 takipçiniz var, hiç güncellemeniz yok

… ya da daha kötüsü en son güncellemeniz Miley Cyrus’un ödül törenindeki twerk fotoğrafları…

Sizce kim sizi takip eder?

Sizi Twitter’da takip etmemelerinin 8 Nedeni!

  1. Profiliniz ‘’internet uzmanının’’ herhangi bir çeşidine uyuyor

…ya da ‘’sosyal medya uzmanına’’ benziyor ve çok az veya çok yetersiz güncellemelerle dolu. Twitter biosunda ‘’uzman’’ sözcüğü geçen her şey genel olarak itici olsa da, bu iş Twitter’da sadece beş güncellemesi olan birinin biosunda yazınca iyice itici oluyor.

  1. Güncellemeleriniz açıkça ortaya koyuyor ki Twitter aktiviteniz sadece ve her zaman kendi ürününüzü satmakla ilgili

Twitter’ı online bir pazarlama aracı olarak kullanmaya karar verdiniz, buraya kadar bir problem yok ama bunu apaçık belli ederseniz işte bir probleminiz var. Belki bu taktik sizin için harika bir yöntem ve işinize yarıyor olabilir ama takipçi sayınız için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmayacak.

7- Takipten sonra otomatik bir DM gönderiyorsanız:

‘Tşk, haftada 4 saat çalışmana nasıl yardımcı olabilirim?’’Otomatik mesaj uygulamasını kullanmak mesaj içeriği dikkatlice seçilmiş, düşünceli, güzel yapılandırılmış ve de ‘’profilimi beğen’’ zırvalığı ile dolu olmadığında güzel bir şeydir.Sizi Twitter’da takip etmemelerinin 8 Nedeni!

8- En son güncellemeleriniz hep ‘’daha fazla Twitter takipçisi kazan’’ ile alakalı

…ya da ‘’gece yarısına kadar 10.000 takipçi kazan’’! Takipçi listeniz basit bir takipçi sayısından fazlası olmalı; arkadaşlarınızı, iş arkadaşlarınızı, işbirlikçilerinizi, akranlarınızı ve kaynaklarınızı içermeli. Takip edeni takip edenden hayrınıza ne dokunur?

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz