Snapchat Sosyal Medya

Snapchat istatistikleri: Kullanıcı sayısı, kullanım süresi ve reklam gelirleri ne kadar?

Snapchat istatistikleri: Kullanıcı sayısı, kullanım süresi ve reklam gelirleri ne kadar? Türkiye için son günlerde daha da revaçta olan Snapchat’le ilgili bilmek istediğiniz tüm gerçekler… Özellikle de dijital dünyada büyümek isteyen işletmeler için önemli ipuçları var.

Snapchat kullanım istatistikleri – 01 Nisan 2016 Cuma

Bir dönem filmlerin en önemli argümanı olan “kendi kendini imha eden nesneler” Snapchat ile uzun süredir hayatımızda. Uygulama ile yine uygulama içerisindeki arkadaşlarınıza en fazla 10 saniyeye kadar görüntülenen video ve fotoğraflar gönderebiliyorsunuz. Peki ama uygulama ne kadar kullanılıyor?

Snapchat istatistikleri: Kullanıcı sayısı, kullanım süresi ve reklam gelirleri ne kadar?

Uygulamanın CEO’su Evan Spiegel tarafından yapılan açıklamalara göre Snapchat’in an itibariyle günlük 100 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Yani her gün en az 100 milyon kişi bu uygulamayı açıyor. Kullanıcıların %60’ı ise her gün Snapchat kullanarak yeni bir fotoğraf veya video kaydı yapıyor. Geri kalan yüzde 40 genellikle sadece yapılan paylaşımları takip ediyor.

Habertürk’ün haberine göre: ABD için açıklanan rakamlara göre 18-41 yaş aralığındaki kişilerin yüzde 41’i Snapchat’e ulaşıyor. Daha doğrusu Snapchat’in bu yaş aralığına ulaştığını söyleyebiliriz. Spiegel, ABD’deki televizyon kanallarının 18-41 yaş aralığına sadece yüzde 6 oranında ulaştığını da vurguladı.

Kullanım istatistiklerinden bir diğer çarpıcı veri ise günlük ortalama kullanım süreci. Kullanıcılar, Snapchat uygulamasında günde ortalama 25-30 dakika geçiyor.

Farklı gelir modelleri arayan servis, aynı zamanda farklı özellikler sunmak da istiyor. Günde 100 milyon kullanıcı reklam gösterimi için oldukça heyecan verici bir sayı. Dolayısıyla Snapchat’in geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz