Snapchat

Snapchat nasıl batarya dostu hale getirilir?

Snapchat telefonunuzun bataryasını kullanmıyor resmen öldürüyor. Gün içerisinde arada sırada kullanıyor olsanız bile batarya kullanımı oldukça yüksek.

Snapchat’in en çok batarya kullanan uygulamalardan bir tanesi olduğunu ufak bir kontrol sayesinde görebilirsiniz. Hiç batarya kullanmaması tamamen imkansız ama yapabileceğiniz birkaç küçük değişiklikle uygulamayı biraz daha batarya dostu hale getirebilirsiniz.

Sadece iki basit adım uygulayarak sadece batarya ömrünü uzatmakla kalmazsınız aynı zamanda uygulamanın veri kullanımını da kısıtlayabilirsiniz. Özellikle mobil internet kullanımının kotalı olduğu ülkemizde elde edilecek her bir veri gerçekten önemli bir hal alıyor. Uygulamayı günde bir iki kez açtığınızda ortalama 400 megabayt civarıbda mobil veri kullanabiliyor. Eğer bu popüler sosyal medya servisini çık sık kullanıyorsanız o zaman kotanızdan ortalama 700 – 1000 megabayt kullanımı gözden çıkarmanız anlamına geliyor. Bu miktarlarda günümüzdeki ortalama mobil veri kotalarının yaklaşık yarısı ya da üçte biri kadarını oluşturuyor. Bu yüzden bu tarz problemler oldukça önemli.

Snapchat

Seyahat modunu aktif hale getirin. Uygulamanın ayarlar bölümünden Yönet kısmına girerek seyahat modunu aktif hale getirebilirsiniz. Bu uygulamanın hem daha az veri hem de daha az batarya kullanmasını sağlar.

Snapchat batarya

Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açarak “Genel” bölümünden “Arkaplanda Uygulama Yenile” menüsüne girerek Snapchat‘i buradan kapatabilirsiniz. Böylelikle uygulamayı kullanmadığınız esnada uygulama kendisini arkaplanda yenilemez ve yine hem veri hem de batarya kullanımını düşürür. Özellikle bunu kapatmak size en büyük faydayı sağlar.

En güncel teknoloji haberleri ve yeni çıkan ürünler ile ilgili merak ettiğiniz sorunların cevaplarını Silikon Vadisi’nin Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz