Dijital Pazarlama Facebook LinkedIn Sosyal Haberler Sosyal Medya Twitter

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları [TOP 11]

Sosyal medya yeni yollar bulmanın, işinizi geliştirmenin ve sitenize trafik sağlamanın en etkili yöntemlerinden biri. Bugünlerde Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi büyük sosyal ağlarda varlığının olması hemen hemen her şirket için zorunluluk gibi. Fakat tüm bu sosyal ağları yönetmek için şirketler hangi araçları kullanıyor dersiniz? Sosyal medya hizmetleri veren şirketler hangi uygulamaları kullanabilir?

en iyi sosyal medya yönetim araçları

İşte size sosyal medya araçları arasından en iyiler listesi hazırladık:

Hootsuite

hootsuite sosyal medya araçları

HootSuite kişiler ve şirketler için hesapların yönetilebileceği ve kampanyalar düzenlenebilecek en popüler sosyal medya yönetim aracı diyebiliriz. İnternet tabanlı çalışıyor. HootSuite ücretsiz, paralı ve işletmeler için farklı seçenekler sunuyor. Ücretli versiyonlarında Google Analytics ve Facebook istatistiklerini de entegere edebiliyorsunuz.

Buffer

Buffer sosyal medya araçları

Buffer sosyal medya üzerinden basit ve kolay bir şekilde zamanlama yapmanın bir yolu. Gönderilerinizi gün içerisine yayabilirsiniz. Buffer uygulaması ayrıca size paylaşımlarınızın ulaşım ve etkileşim raporlarını da sunuyor.

HootSuite ve Buffer Arasındaki Farklar Neler?

Hootsuite daha geniş bir çözüm sunuyor zaman ayarlı güncellemeler için. Fakat Buffer diğer insanların paylaşımlarını gösteren bir yönetim paneli değildir. HootSuite son zamanlarda otomatik zaman ayarlama özelliği sundu. Bu sayede sizin için en iyi zamanı sunabilir. Fakat olumsuz tarafın Buffer gibi paylaşımı yapmadan ne zamana planlayacağını göremiyorsunuz.

Peki sizin için doğru karar ne? Birçok insan HootSuite’i insanları dinlemek için kullanıyor, Bufferapp’i ise zamanlamak için. Bu sizin ihtiyaçlarınıza kalmış bir şey. İkisini de bir deneyerek görmekte fayda var.

SocialOomph

SocialOomph sosyal medya aracı

SocialOomph ücretli ve ücretsiz hizmeti bulunan sade bir web aracı. Facebook, Twitter, LinkedIn, Plurk ve siteniz için güzel özellikler sunuyor. Twitter için zamanlama, anahtar kelime bulma, mention ve retweet gösterme, dm gelen kutusunu görme ve temizleme, otomatik takip ve otomatik dm gönderme gibi ekstra özellikleri var. Eğer isterseniz sizi takip edenleri otomatik takip edebilir. Eğer sizi takip edenlere geri dönen biriyseniz bu size zaman kazandıracaktır.

TweetDeck

TweetDeck sosyal medya aracı

Tweetdeck de masaüstü ve internet tabanlı versiyonlu bir Twitter yönetim paneli. Akışlarınızı gösterir, aramalarınızı filtreler. Aramaları filtrelemesi en çok sevdiğim özelliği diyebilirim. Resimli tweet gönderebilirsiniz ancak resimli zamanlamayapmıyor şu an. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki Twitter tarafından satın alındı. Bu güzel bir gelişme ancak ne yazık ki mobil uygulamalarını kapattı.

Tweepi

Tweepi sosyal medya araçları

Tweepi de yine çok sevdiğim bir Twitter takibi bırakanları bırakma, aktif olmayanları temizleme uygulaması. Ayrıca aynı şekilde istediğiniz özellikleri filtreleyerek ve sıralayarak takip de yapabiliyorsunuz. Ancak Twitter’ın son düzenlemelerinden dolayı bunu tek tek işaretlemeniz gerekiyor. En sevdiğim özelliklerinden biri de herhangi bir kullanıcıyı hedef seçerek onun takipçileri arasındak aktiflik ya da diğer kriterlere göre takip edebiliryorsunuz.

SocialFlow

SocialFlow sosyal medya araçları

Social Flow işletmeler için izleme ve iletişim kurma platformu diyebiliriz. Yayınlar için en iyi zamanı tahmin edebiliyor izleyici kitlenize göre. National Geographic, Mashable, The Economist ve The Washington Post gibi bazı büyük yayıncılar Social Flow’u kullanıyor.

SproutSocial

SproutSocial

Sproutsocial sosyal şirketler için güçlü bir yönetim ve etkileşim platformu diye biliriz. Sprout Social hiçbir şeyi kaçırmamanız için tek bir zaman akışı sunuyor.

SocialBro

SocialBro sosyal medya araçları

SocialBro işletmelere izleyici kitleleri arasında daha iyi nasıl hedefleme yapacakları ve etkileşime geçecekleriyle ilgili yardım sunuyor. Belli özellikteki izleyicilerinizin hangi zaman aralığında hedeflemeniz gerektiği üzerinden bilgiler sunuyor. Ayrıca takipçilerinizin zaman akışları üzerinden de daha çok retweet ve daha çok kişiye ulaşmanız için size raporlar sunar ve en iyi zamanı raporlar.

CrowdBooster

CrowdBooster - en iyi sosyal medya araçları

Crowdbooster sosyal etkileşiminizi artırmak için birtakım sosyal medya analitikleri ve tavsiyeler sunuyor. Platform ayrıca istatistikler, tavsiyeler, zamanlama ve takipçi profili analizleriyle en iyi zamanlama teklifleri de sunuyor.

10 ArgyleSocial

ArgyleSocial

Argyle Social pazarlama ve satış için kaliteli ve güçlü etkileşim ipuçları sunuyor.

11 ManageFlitter

ManageFlitter

ManageFlitter aktif olmayan, profil resmi olmayan ve sahte takip ettiklerinizi bulmaya yarayan güzel bir program. Daha önce toplu takibi bırakabiliyordunuz ancak Twitter’ın son güncellemesinden sonra tek tek yapmanız gerekiyor. Butonlara hızlıca tıkladığınızda ekranda görünmese de takibi bırakmış oluyorsunuz. Sizi takip etmeyenleri takibi bırakmak için başka uygulamalar arıyorsanız bu makalemize bir göz atabilirsiniz: Sizi Takip Etmeyenleri Takibi Bırakma [TOP 10]

Peki sizin en sevdiğiniz sosyal medya yönetim araçları hangileri? 

Yorumlarınızı bekliyoruz:

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

Yorum Yaz