Sosyal Medya Twitter Wordpress

Tweetleri WordPress’e Yazı Olarak Gönderme – Tweetleri Arşivleme

Twitter’da paylaştığınız tweetleri blogunuzda arşivlemek istediğiniz oldu mu? Fakat bunu elle tek tek yapmak istemiyor musunuz? Elbette size bu imkanı sağlayan eklentiler var. Üstelik normal wordpress.com kullanıcıları için de geçerli. Çünkü buradaki eklenti değil, basit bir ara formül. Sizin serverınızı da kasmıyor…

Tweetleri-Wordpresse-Gönderme-Tweetleri-Arşivleme

1. ADIM 

IFTTT adında internetteki işlerinizi otomatikleştiren ücretsiz bir hizmet var ve bu Twitter ve WordPress arasında da otamatik paylaşım imkanı sağlıyor. 

https://ifttt.com/recipes/112363-post-my-tweets-to-my-wordpress-blog

ifttt.com/recipes/13273  adresini ziyaret ederek IFTTT hesabıyla giriş yapın. Devam etmek için Twitter hesabınız ve WordPress hesabınızı bağlamanız gerekebilir. Tamamladığınızda başlatmak için ‘Use Recipe’ tuşuna tıklamanız yeterli.

Bu sistemin çalışıp çalışmadığından emin olamadım. Benim site multisite olduğundan hata vermiş olabilir…

2. ADIM

Twitter Tools eklentisini yükleyin. Birlikte çalışmak için Social eklentisine de ihtiyaç duyacak. Daha sonra twitter’la giriş yapın ve ayarları yaparak adımları tamamlayın… Herkeste çalışmayabilir.

3. ADIM

Ozh’ Tweet Archiver eklentisini yükleyin ve daha sonra yönergeleri izleyerek Twitter API’den uygulama oluşturun. Bu resimleri gönderinin içine çekmiyor gömüyor.

 

http://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-auto-publish-your-twitter-tweets-as-wordpress-posts/ Kod hatası var

http://premium.wpmudev.org/blog/bring-twitter-to-your-blog-with-tweets-as-posts/ Denemedim

https://www.joedolson.com/wp-tweets-pro/ Ücretli

Auto Post Tweets to WordPress using IFTTT

http://www.webteacher.ws/2011/07/18/how-to-automatically-create-a-wordpress-post-from-your-tweets/ Burada da ilk kod hatası olan eklentiyi tanıtıyor sanırım..

 

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz