Sosyal Medya Twitter

Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım? İşte Adım Adım Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım?  Sorunuza bu başlık altında yanıt vereceğiz. Twitter, sosyal medya alanında en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Twitter hesap silme, hesap kapatma işlemleri de en merak edilen konular arasında. Şimdi size Twitter hesabını devre dışı bırakma ve silme işlemlerini basit bir dille adım adım anlatacağız. [Etiketler: Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım, twitter tamamen silme, twitter hesabı nasıl kapatılır silinir, twitter hesabı kapatma, twitter hesabı kapama, twitter üyelik iptali]

Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım?

İşte Adım Adım Hesabınızı Silmek İçin Yapmanız Gerekenler…

1- Twitter hesabınıza giriş yapın.

2- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte dişli bir çark yada resminizin olduğu yere tıklayın.

3- Açılan menüde ayarlar kısmına tıklayın.

Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım, twitter tamamen silme, twitter hesabı nasıl kapatılır silinir, twitter hesabı kapatma, twitter hesabı kapama, twitter üyelik iptali

4- Sonrasında en altta hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklıyoruz.

Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım, twitter tamamen silme, twitter hesabı nasıl kapatılır silinir, twitter hesabı kapatma, twitter hesabı kapama, twitter üyelik iptali

5- Gelen sayfada tekrar hesabımı devre dışı bırak seçeneğini seçin.

Bu butona tıkladığınızda sayfanız kapanacaktır. Ancak 30 gün içerisinde tekrar yapacağınız giriş hesabınızın kapanmasını engelleyecektir. Hesap silme işlemini tekrardan yapmanız gerekecektir.

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabını silmek için buradaki linke tıklıyoruz.

Mobil Cihazımızdan Twitter Hesabımızı Nasıl Kapatırız?

Twitter telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan hesap silme işlemine izin vermemektedir. Peki, mobil cihazlardan hesabımızı nasıl sileceğiz. Çok basit! İlk olarak telefonumuzun veya tabletimizin İnternet tarayıcısını açıyoruz. Ardından telefonumuzun menü tuşuna basıyoruz. Açılan sayfadan ‘Masaüstü sitesi iste.’ kısmını işaretliyoruz. Böylelikle telefonumuz veya tabletimiz Twitter.com’u masaüstü bilgisayar gibi açacak. Tarayıcımızı ayarladıktan sonra Twitter.com’a kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra yukarıdaki hesap silme bağlantısına tıklıyoruz. Sonra da hesap silme işlemini onaylıyoruz. Mobil cihazlardan hesap silme işlemi bu şekilde. Bu anlatım sayesinde iPhone, Samsung, Sony, HTC, LG, Asus gibi telefonlardan Twitter hesabınızı kolayca silebileceksiniz. Cihazınızda herhangi bir İnternet tarayıcısı yoksa Android için Chrome Tarayıcı veya iPhone için Chrome Tarayıcı uygulamalarını tavsiye ediyoruz.

Twitter Hesap Kapatma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Hesabınızı sildikten sonra 30 gün içerisinde kararınızdan vazgeçebilirsiniz.
  2. 30 günlük süre zarfında hesabınıza tekrar giriş yaprak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 30. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
  3. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra geri getirilmesi mümkün değildir.
  4. Kullanıcı adınızı değiştirmek için hesap silmenize gerek yok. Ayarlar sayfasından bu değişikliği yapabilirsiniz.

Twitter Hesap Kapatma Konusundaki Uyarılar…

E-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı yeni bir Twitter açmak için kullanmayı planlıyorsanız hesabınızı silmeden önce bu bilgileri ‘Ayarlar’ sayfasından değiştirin. Çünkü hesabınız kalıcı olarak silinene kadar aynı e-posta veya kullanıcı adıyla hesap oluşturamazsınız. Hesabınızı sildikten birkaç dakika sonra Twitter’dan kaldırılırsınız. Lakin Google, Bing veya Yandex gibi arama motorları tarafından kaydedilen verilerin silinmesi biraz zaman alabilir.

İşte Twitter ve Facebook’un zararları

Teknolojinin düşünce gücümüzü zayıflattığını söyleyen Doç. Dr. Serdar Dağ Cumhuriyet gazetesine çok önemli açıklamalarda bulundu.

Teknoloji hayatımızın her yerinde ve her anında… Bitmek tükenmek bilmeyen mesajlaşma, mobil uygulama ve oyunların keyfini çıkartırken, bir yandan da farkında olmadan sağlığımıza zarar veriyoruz. Doktorlar Merkezi’nden Nörolog Doç. Dr. Serdar Dağ, teknolojinin beyin sağlığımıza verdiği zararları anlattı..

Teknolojiyi uzun süre kullanmak beyne zarar verir mi?
Uzun süre teknolojik alet kullanmak; beynin elektriksel aktivitesini ve işleyişini bozar. Bu aletlerin çevreye yaydığı ışınlar, beyin hücrelerine zarar verir. Beyin hücresinde oluşan bu hasar sonucunda birçok hastalık ortaya çıkabilir. Örneğin epilepsi, yani sara hastalığı; beynin elektriksel aktivitesinin bozulması yüzünden oluşur.

TELEFONA DİKKAT

Cep telefonuyla konuşma süresi bir günde en fazla kaç dakika olmalıdır?
Günümüz teknolojisinde telefonun içinde Facebook, Twitter, Google arama motoru gibi birçok bilgisayar teknolojisi mevcut. Bu yüzden de telefon durmadan çevreye zararlı enerji yayıyor. Konuşurken kulak hizasında tuttuğumuz telefondan yayılan enerjinin, beyin hücrelerine ve işleyişine zarar verdiği kanıtlandı. Telefonla ne kadar kısa süreli konuşursak, zararlı ışınlara o kadar az maruz kalırız. Ayrıca sosyal medya takibi için telefonu uzun sürelerde kullanmamak gerekir.

Teknolojik aletlerin ortaya çıkardığı sağlık sorunlarının tedavisi var mı?
Beyinde ve sinir sisteminde oluşan kalıcı hasarların düzelmesi mümkün değil. Beynin elektriksel aktivitesi bozulmamışsa veya hücrelerde tam hasar oluşmamışsa tedavi mümkündür. Teknolojik aletlerin yaydığı enerji ve ışınlar; demans, parkinson, beyin tümörü gibi hastalıkları tetikleyebilir.

BİLGİSAYARDAN GAZETE OKUMAYIN

Teknolojik aletlerin yaratacağı rahatsızlıklardan kendimizi nasıl koruyabiliriz?
Teknolojik aletleri olabildiğince az kullanmak gerekiyor. Ayrıca cep telefonu; mümkün olduğunca az zaman aralıklarıyla, sadece telefon amaçlı kullanılmalı. Özellikle gazeteler ve kitaplar bilgisayardan okunmamalı. Sosyal medyayı da mümkün olduğunca az kullanmak gerekiyor.

Gençler üzerinde yapılan araştırmalar, aşırı teknoloji kullanımı sonucunda aksanlarının bozulduğunu gösterdi. Bunun sebebi nedir?
Teknoloji; düşünce gücümüzü zayıflatır, sosyal hayattan koparır, hayal kurmayı, sanatsal aktiviteyi, sosyalliği ve kıvrak zekayı kontrol altında tutan sağ beyni pasifleştirir. Bundan dolayı gençlerin hem düşünce güçleri azalır, hem de kelime hazneleri azaldığı için konuşmaları akıcı olmaz. Ayrıca teknolojik aletlerin yaydığı ışınlar; beyin hücresini ve emirleri kasa götürüp kas hareketini sağlayan sinirlere zarar verir.

YATAK ODASINDA TEKNOLOJİ OLMAZ

Gece internet bağlantısını kapatmalı mıyız? Yatak odasında teknolojik alet olmamalı mı?
Teknolojik aletleri sadece yatak odasında değil, tüm yaşam alanlarından uzak tutmalıyız. Özellikle uyku halindeyken bu aletleri; oda dışında veya kapalı tutmak bizi zararlı ışınlardan korur. Bu aletleri çocukların odasında ise hiç bulundurmamalıyız.

BOŞANMALARA BİLE NEDEN OLUYOR

Teknolojik aletler ne tür hastalıklara yol açıyor?
Teknolojik aletlerin beyne verdiği fiziki zararlar kanıtlanmıştır. Ancak teknoloji bağımlılığı da gözden kaçırılmamalıdır. Araştırmalar; teknoloji bağımlılarının, sigara ve alkol bağımlılığından daha fazla olduğunu gösteriyor. Bu bağımlılık; ikili ilişkileri zedeliyor, iletişimi koparıyor, boşanmalara ve iş kayıplarına neden oluyor. Sigara ve alkol gibi, bazı teknolojik aletlerin de çocuklar tarafından kullanılması yasaklanmalı. Çünkü bu aletlere bağımlı kalmak; beyin ve zeka gelişimini olumsuz etkiliyor. Bir süre sonra teknolojik aletlerden kurtulmak için merkezlerin kurulması gerekecek.

UNUTKANLIK YAPAR

Beynimizin teknoloji yüzünden tembelleşmesini nasıl önleyebiliriz?
Özellikle çocuklar ve gençler; her sorunun cevabını bilgisayarda arıyor. Bu da beyni gelişmekte olan çocukların düşünce gücünü ve öğrenme kapasitesini azaltıyor. Beyin çalışmazsa, bir süre sonra düşünce fonksiyonu yavaşlar ve unutkanlık başlar. Uzmanlar; bunamayı önlemek için bulmaca çözmeyi, kitap okumayı ve beyin egzersizleri yapmayı önerir. Ancak günümüzde bulmacanın bile cevabı bilgisayarda aranıyor.

Twitter hesabımı neden kapattım? – Serdar Turgut

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Turgut sosyal platformu Twitter hakkında çok ağır yorumlarda bulundu. İşte Serdar Turgut’un Twitter üzerine eleştirilerini kaleme aldığı makalesi.

ŞÖYLE bir dünya düşünün; henüz ergen olan ve yaş almasına rağmen ergen beyinli kalanların ezici çoğunluğunu oluşturduğu bir dünya. Sevimsiz banal sohbetlerin, geyik muhabbetlerinin düşünce yerine geçtiği bir âlem. Hemen hepsi ergen beyinli olduklarından rahatlıkla çocuk diye hitap edebileceğimiz bu çocuklar, genellikle baskı altına alınmış seksüel duygulardan kaynaklanan vahşilik ve kabalıkla en sevimsiz, en önemsiz, en aptalca fikirlerini günün her saatinde yazmaya uğraşıp bunları da düşünce sanıyorlar. Herhalde espri olsun diye sosyal medya dedikleri âlem içinde toplumdan tecrit olmuş halleriyle, şehvetle bilgisayarın başına oturup baskı altına alınmış duygularını, kendi zavallı yaşamlarına duydukları nefreti saatler boyunca 140 kelimede anlatmanın yollarını düşünüyorlar.

KAYBEDENLER KULÜBÜ Bu tür insanlar, Twitter’ın global dili olan İngilizce’de “loser” olarak tanımlanırlar, yani Twitter bir anlamda kaybedenler kulübüdür. Bu kulübün en parlağı olarak kabul edileni bile bir düşünce fakiridir. Zaten benim kuşkum, 140 kelimeyi aşmamak kuralı bu tiplere uysun diye getirilmiş olmalı. Çünkü bunlar kendilerini çok zorlasalar da, maksimum gayret sarf etseler de zaten 140 kelimeden fazla kelimeyle düşünemezler. Derin ve anlamlı düşünce, bu dünyaya ve onların havalı olarak gördükleri dünyanın trendlerine aykırıdır. Okumaya, düşünmeye alışık insanların endişe ve biraz da iğrenerek seyrettiği dünyadaki herkes, kendi sınırlı yaşamlarından pek memnun gibi davranıyor. Gerçekten düşünme zorunluluğundan kurtulmuş yaşamlarındaki büyük boşluğu, Twitter’dan hiç kopamayarak dolduruyorlar. Bu absürd dünyada kendini 140 kelimede en saçma, en tuhaf, en zavallı bir şekilde ifade eden insanlar, o dünyanın yıldızı olabiliyorlar. Rutininde son derece sıkıcı olan bu dünya, arada bir suni heyecanlara ihtiyaç duyar.

KOLAY GELEN POPÜLERLİK Ve bu nedenle âlemin starları tarafından arada bir ortaya atılan en saçma, en olamayacak fikir hemen büyük tartışma ve dalgalanmaya neden olur. Ben bir defasında bu dünyayı test etmek için canlı yayında sakız çiğnemiştim. Tabii ki bu hareketim âlemde o gece en fazla konuşulan konular arasında yer aldı, düşünün siz düzeyi.

YAZIK BU İNSANLARA Benim asıl üzüldüğüm, aslında gerçekten yalnız ve tek başına olan bu insanlara sosyalleştikleri izlenimi veren, okumayı sadece başkalarının saçmalamalarını okumaktan ibaret sayan ve bu yaşamı sayesinde dünyada hiçbir konuya, fikre saygıyla, hak ettiği derinliğiyle yaklaşma zorunluluğu hissetmeyen bir tuhaf kuşağın var olmaya başlamasıdır. Bunların çoğunluk oluşturduğu bir toplum felakete doğru gider.

ARTIK TERK ZAMANI GELDİ Ben eskiden girdiğim bu dünyayı bir süredir hiçbir mesaj yazmadan uzaktan izlemekteydim. Artık olan bitenden tiksinti duymaya başladığımdan, bu dünyaya katiyen aktif biçimde bulaşmak istemiyordum. En sonunda beni çileden çıkarıp “Yeter artık, cehennemin dibine kadar yolun var Twitter” dedirttiler ve artık sözüm ona sosyal medyayı fiziksel olarak tamamen terk ediyorum. Hesabımı da kapatıyorum.

Kaynak: haberturk.com [Etiketler: Twitter Hesabımı Nasıl Kapatırım, twitter tamamen silme, twitter hesabı nasıl kapatılır silinir, twitter hesabı kapatma, twitter hesabı kapama, twitter üyelik iptali]

Yazar hakkında

mm

Hüseyin Eren

Dijital Medya Uzmanı

Yorum Yaz