Sosyal Medya Twitter

Twitter’da mesaj atmak artık daha kolay: DM butonu tweetlerin altında

Twitter’ın direkt mesajlaşma özelliği üzerinde yaptığı yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Bu yenilik sayesinde artık direkt mesaj göndermek çok daha kolay ve dahası herhangi bir tweet’i direkt mesajla birine göndermek oldukça kolaylaştırıldı.

Twitter’da direkt mesaj butonu artık Tweet’lerin altında

Twitter’da bir tweet’i direkt mesajla göndermek bir kaç tıklama ile yapılabiliyor olsa da sık kullanılan bir özellik olduğu için daha kolay olmalıydı. Twitter’ın da aldığı geribildirimler sonucu bunun farkına varması oldukça güzel oldu. Hem tweet’leri direkt mesajla paylaşmak kolaylaştı hem de bu sayede bu özelliğin kullanım oranı artacak diyebiliriz.

Message Button (2)

Twitter’da mesaj atmak artık daha kolay

Tweet’lerin altında normalde “yanıtla”, “retweet” ve “like” ikonları bulunuyordu. Bu ikonlar dışında tweet’in kendisine tıkladığımızda bir de üç nokta “…” ekleniyordu ve orada da erişebildiğimiz “direkt mesaj, diğer araçlarla paylaşma, kişiyi sessize alma, engelleme ve şikayet etme butonları geliyordu. Yapılan güncelleme ile “like” butonundan sonra bir de direkt mesaj butonu eklenmiş ve bu da sayfanın biraz daha dolu/kalabalık görünmesine neden olmuş. Tabi kullanım kolaylığı için bunun yapılması da şart görünüyor.

Eğer henüz güncelleme gelmediyse size bu özelliği göremeyebilirsiniz. Güncelleme ile beraber tüm Android ve iOS cihazlarda bu özelliğin aktifleşeceğini söyleyebiliriz.

Kaynakça: SosyalMedya.Co

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Sosyal Medya Uzmanı, Blogger

Yorum Yaz