Sosyal Medya Twitter Yeni Medya

Twitterdan nasıl para kazanıyorlar? Twitter’dan nasıl para kazanılır?

Twitter çok popüler olmasına rağmen buradan para kazananlar maalesef çok sınırlı sayıda kalıyor. Bunun en önemli sebebi ise bilinçsiz uzmanlaşma. Peki kazananlar Twitterdan nasıl para kazanıyorlar?

Bunun için birkaç yöntem mevcut. Ancak öncelikle ne yapmak istediğinize ve potansiyelinize iyi karar vermelisiniz.

Twitter nasıl kullanılır diye soruyorsanız önce buraya göz atmanızda fayda var: TWITTER NEDIR? NASIL KULLANILIR?

Twitterdan-nasıl-para-kazanıyorlar-Kopya

twitterdan-nasil-para-kazaniyorlar-twitterdan-nasil-para-kazanilir

Twitterdan nasıl para kazanıyorlar?

1- Siteye Hit Getirerek Kazanma

Bu benim yöntemim diyebilirim. Kaliteli bir blog sitesi açarsınız, Google Adsense’den reklam alırsınız ve devamında sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak için hedef kitlelere yönelik linkler paylaşarak sitenize ziyaretçi akını sağlayabilirsiniz. Bu sayede belli bir periyodda yaşamınızı idame ettirecek veya ek gelir sağlayacak parayı kazanabilirsiniz.

2- Danışmanlık ve Hizmet vererek

Twitter’da o kadar uzmanlaşırsınız ki bir müddet sonra insanlar size danışmaya başlarlar ve sizden hizmet satın almak isterler. Siz de bu sayede popülerliğinizi kullanarak hem danışmanlık yapabilir hem de hizmet verebilirsiniz.

3. YÖNTEM -Reklam Alma

Twitter ünlüleri tek bir twit karşılığında bin TL’ye varan ücret kazanabiliyor… 9 milyon Türk kullanıcısı bulunan Twitter, Türk markaların tanıtımındaki yeni gözdesi oldu.

[TWITTER’DA SIZI NEDEN TAKIP ETMEYI BIRAKIYORLAR? İŞTE 14 NEDENI [İNFOGRAFİK]]

Takipçi sayısına göre fenomenlere twit başına 300 TL ile bin TL arası ücret ödeyen şirketler ortalama 35 bin TL arasında değişen bütçelerle de Trending Topic (TT) olup seçtiği konuyu sosyal medyada konuşulur hale getirmeyi başarıyor.

Aynı anda 30 fenomenle çalışmayı seçen şirketler büyük bazlı projeler için 30 bin TL’yi de gözden çıkartabiliyor.

Peki bu fenomenler kimler ve nasıl kazanıyorlar?   Haberin devamı için tıklayın…

Sizin adınıza tweet atan veya rt yapan uygulamaları kaldırmak için bu makalemize göz atabilirsiniz: TWITTER’IN KENDI KENDINE TAKIP, RT, TWEET VE DM ATMASINI ENGELLEME

 Twitterdan nasıl para kazanıyorlar twitter fenomenleri
Twitterdan nasıl para kazanıyorlar twitter fenomenleri selcan aydın

4- Ürün satma

Twitter üzerinden ürün pazarlayarak da para kazanabilirsiniz. Ancak son zamanlar bu daha çok Instagram’da moda oldu. Kadınlar daha fazla kullanıyor Instagram’ı ve satın alıyorlar…

5- Mevcut şirketine müşteri bul

Halihazırda yaptığın bir iş varsa bu işle ilgili pazar araştırmaları yaparak müşteri bulabilirsiniz. Özellikle belli kelimeleri paylaşanları takip ederek ve etkileşime geçerek sesinizi duyurabilirsiniz.
instagram takipçi arttırma siteleri
-Takipçi sitelerini kullanmadan veya sahte takipçi edinmeden önce bilinmesi gereken baz noktalar var. Bunun için linkteki haberimize bir göz atabilirsiniz: TWITTER’DA SAHTE TAKIPÇILER NE İŞE YARAR, ZARARLARI NELER? 
Takipçi kasma hilesi yöntemleri denemek istiyorsanız bu haberimize göz atabilirsiniz: TWITTER TAKIPÇI ARTTIMA HILESI (RESIMLI ANLATIM)
-Elbette şimdi etkileşim artırmanın da organik olmayan yöntemleri var: Reklamsız Retweet ve Favori Siteleri İçin Tıklayın

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Medya Uzmanı - Blogger

Yorum Yaz