Haberler

Ufo’ları insanlar yapmış olabilir mi?

Tarihe baktığımızda insanoğlunun her dönemde uçmaya merakının olduğunu görüyoruz. Bilinen tarihte ilk uçağı Orville ve Wilbur Wright Kardeşler 1871 yılında yapmıştır. 11 saniye süren ve sadece 40mt mesafe katedilen bu ilk uçuştan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Uçaklar, helikopterler,zeplinler ve daha niceleri. Peki ya ne olduğunu tanımlayamadığımız Ufo’lar? Ufo’ları insanlar yapmış olabilir mi?

Ufo kelimesinin tam karşılığı uçan tanımlanamayan cisimdir. İlk Ufo vakası 1947 Roswell olayıdır. Amerika’nın New Mexico eyaletinde Roswell kasabası yakınlarına bir cisim düşmüş, bir çiftçi tarafından bulunan cisim kasabanın şerifi ile birlikte bölgedeki askeri birliğe haber verilerek tanımlanmaya çalışılmış ve hatta tarihte ilk kez Amerika bir Uzay Gemisi’nin düştüğünü ve içinde bulunan uzaylı varlıkların ölü olarak ele geçirildiğini açıklamıştır. Bu açıklamadan bir gün sonra düşen cismin Ufo değil bir meteoroloji balonu olduğu, yanlış bilgi paylaşımının gizli bir çalışma için üretilen meteoroloji balonunun tanımlanamamasından kaynaklı olduğu bildirilmiştir.

ufoo

Bu konu 2 açıdan önem taşımaktadır. Birincisi bilinen ilk uzay gemisi düşme vakası olması, ikincisi ise bu tarihten sonra başta uçak teknolojileri olmak üzere bilinen her alanda teknolojinin adeta bir sıçrama yaşamasıdır.

Hepimiz Alman Diktatörü Adolf Hitler’i acımasız,duygusuz ve psikopat kişiliği ile tanıyoruz. Hitler aslında psikopat olduğu kadar teknolojiye meraklı,bilimsel gelişmeleri destekleyen biriydi. İlk jetlerin yapılması, balistik füzelerin geliştirilmesi, adından yıllarca söz ettiren Alman Tankları bu dönemde geliştirildi. Hitler’in savaşın sonuna doğru tüm maddi kaynakları bir araştırma üzerine yönlendirdiğini bunun da daire şekline sahip, çok yüksek hızlara erişebilecek hem elektronik hem de mekanik silahlar barındıran savaş araçları olduğu hakkında bir çok belge mevcut. Haunebu adıyla geliştirilen bu uçan diskler Hitler tarafından kullanılmaya fırsat verilmeden savaş sonuçlandırılmıştı.

UFO

İkinci Dünya Savaşı sonunda rütbeli Alman generalleri tutuklanmış ve bir çoğu idam edilmişti. Fakat savaşta asıl yıkıcı unsuru oluşturan bilim adamları Amerika,Rusya,Fransa,İngiltere gibi ülkeler tarafından hiçbir yargılama yapılmadan sığınmacı olarak kabul edilmiş, araştırmalarına devam etmelerine izin verilmişti.

1940’lı yıllarda geliştirilmeye başlanan uçan daireler ile ilgili eğer geliştirmeler devam ettiyse bugün gökyüzünde gördüğümüz,tanımlayamadığımız ve UFO olarak isimlendirdiğimiz cisimler aslında gelişmiş ülkelerin gizli teknolojileri olabilir. 60 yılda bu konuda gelinen mesafeyi tahmin etmek çok zor. Ülkeler tarafından resmi olarak açıklama yapılmadıkça da bu gizemli cisimlerin ne oldukları ile ilgili iddialar gelmeye devam edecektir.

Kaynak: www.scroll.com.tr

Yazar hakkında

mm

Hüseyin İbrahim Demir

Web İçerik Uzmanı • Dijital Ekonomi, Online Bankacılık, E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Dijital Finans, Dijital Devlet

Yorum Yaz