Android Dijital Medya Dijital Pazarlama İnternet iOS Programlar Teknoloji Uygulamalar

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama: Zamanınızı ve stresinizi yönetin!

Arasından seçilmesi gereken binlerce üretkenlik aracı vardır. Her birini denemek ise seçim sürecinin en zor bölümüdür. Bu araçlar olsun veya olmasın, üretenlik zamanınızı, düzeninizi ve stresinizi yönetmenin anahtarıdır. Gün içinde kullanışlı ve basit üretkenlik araçları kullanmak isteyen bireyler için bu 11 uygulamayı tavsiye ediyorum:

 1. Todoist

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Todoist bir görev yönetim hizmetidir. Todoist ile tamamlanması gereken görevlerinizi yükleyebilir, tarihler, notlar, yorumlar; hatta proje bile ekleyebilir ve de görevi daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 1. Sunrise Takvim

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Sunrise bireylerin kendi takvimlerini beraberlerinde getirmelerine izin veren bir takvim uygulamasıdır. Eğer Google Calendar, Evenbrite veya Wunderlist kullanıyorsanız; Sunrise size bütün sosyal ve takvim hesaplarınızın bir yerde erişilebilir olmasını sağlıyor.

 

 1. Evernote

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Evernote bütün düşüncelerinizi, fikirlerinizi, toplantı notlarını, ders notlarını ve çok daha fazlasını toplamanızı sağlayan bir servis. Evernote mükemmel bir not alma uygulaması ve de benim gerçek anlamda ikinci beynim.

 1. iTunes podcastleri

Ortam akışları hafife alınan bir üretkenlik aracıdır. Örneğin insanlar işe giderken, 3-4 km koşarken veya işe metroyla giderken bu ortam akışları çok elverişli olur. 10, 20 ve 30 dakikalık aralar podcastleri dinleyerek değerlendirilebilir. Podcast topluluğunda dinlemenizi yüksekçe önerdiğim üç isim:

 1. Timothy Ferriss
 2. Jeff Sanders
 3. Gary Vaynerchuk
 4. Sleep Cycle uygulaması

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Sleep Cycle uygulaması uyku sürecinizi takip etmek için hareket dedektörü kullanıyor ve sizi optimum zamanda kaldırıyor. Endişelenmeyin, tabii alarm kurabilirsiniz. Uygulama sizin REM’inize göre sizi en iyi zamanda uyandırıyor.

Buradan indirin.

 1. FlashSticks

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Bu uygulama sizin herhangi bir nesneyi taramanıza ve onu 25 dilden fazlasına çevirmenize izin veriyor. Videolar ile yeni kelimeler öğrenebileceğiniz, hafıza denemeleri, kullanışlı cümleler, gramer ipuçları ve işitsel destek içeren kategorilere sahip.

iOS ve Android’den indirebilirsiniz.

 1. Google Photos

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Google Photos akıllı telefona sahip herhangi birinin kullanması gereken bir şey. Google Photos bütün fotoğraflarınızı telefondan alıyor ve yedekliyor. Standard boyuttaki fotoğraflar için limitsiz hafızası var

 1. Todoed

Üretken İnsanların Kullandığı 11 Uygulama

Todoed sayfanızdaki yazıdan görev üretmenizi sağlayan bir Chrome eklentisi. Basit bir şekilde yazı parçasını sürükleyerek eylem yaratabilir ve hatta Todoed kullanan diğer takım arkadaşlarınıza bile görevi gönderebilirsiniz.

Orijinal makale için tıklayınız.

Featured photo credit: FlashSticks via twitter.com

Yazar hakkında

mm

Büşra Uğral

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı. Dijitalrehberim.com profesyonel blog yazarı.

Yorum Yaz